08.12.2009r.
Wielkimi krokami zabliżają się Święta Bożego Narodzenia i koniec kolejnego roku.
Z tej okazji aktualnym i przyszłym opekunom szwajcarów, rottweilerów i wszystkich czworonogów
najserdeczniejsze życzenia:06.12.2009r.
Przygotowaliśmy nasz kalendarz ze zdjęć szczeniąt z miotu "M". Można go oglądać jeszcze   w wersji roboczej:

Aktualnie doskonaleniem grafiki i przygotowaniem do druku ,zajmuje się Magda i Bartek ,opiekunowie Garretta.
Dziękujemy!

02.08.2009r.

Pierwsze URODZINKI naszych Caveat Actorków! Najukochańszym eMkom wszystkiego cudownego!  Oby życie toczyło się  nadal tak sielankowo u  boku ciepłych i oddanych opiekunów, którzy kochają (co mam okazję obserwować z łezką wzruszenia w oku) bez względu na  wszystko.........
Ten ważny dzień  udało się nam spędzić z  połową jubilatów, gościnnie u Mamby. W pobliżu jej sielankowego Rancha na Kaszubach odbywała się wystawa psów .
Tak więc połączyliśmy przyjemne z pożytecznym;) Weekend był niezwykle udany, muszę tu oddać cześć Waldkowi- gospodarzowi, który ujął gościnnością
i kreatywnością w przygotowaniach do przyjęcia u siebie przyjaciół i nas: "psiej rodzinki";) Było zwiedzanie okolicznych włości. Ku uciesze dzieci i psów miejsca do hasania nie brakowało;)

Wszelkie atrybuty znalazły swoje miejsca. Uroczy wieniec nad wejściem do domu i szwajcarskie flagi z kraju pochodzenia rasy naszych milusińskich. Tak się złożyło, że w dniu przyjazdu 01.08-obchodziliśmy także Święto Narodowe Szwajcarii ! Tak jak tam, w tym czasie, u nas także zagrzmiały petardy! :)Nawiązały się nowe przyjaźnie;)Jak widać Szwajcaria Kaszubska w niczym nie ustępuje znanym z pięknych widoków i jezior Mazurom.

Były wycieczki krajoznawcze.................i konne przejażdźki.Poznalismy tutejsze obyczaje;)Ktoś mówił, że szwajcary nie pływają?Gabi (Megi) zdecydowanie obaliła tę teorię;)Bracia chcieli podążyć jej śladem ,ale zabrakło odwagi......Jako "Matka" matki, w dniu urodzin, otrzymałam piękny prezent. Całkiem niezasłużenie,
ale przyznam, że sprawił mi wiele radości:)Z tych licznych wrażeń zapomniałam zabrać aparatu fotograficznego na wystawę psów w Chojnicach;) Nie mam niestety żadnych zdjęć z ringu. Jednak muszę pochwalić wystawców, że coraz lepiej prezentują swoje szwajcary.

Tym razem spektakularny sukces odniosła Gabi (Megi), zdobyła tytuły: Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior i  Zycięzca Rasy -BOB !!!!!!! GRATULACJE!!!!!!
Mr. Boston otrzymał złoty medal, ocenę doskonałą i tytuł Zwycięzca Młodzieży. Memphis otrzymał medal srebrny i także ocenę doskonałą !
Mamba, gospodyni, tak ciężko pracowała aby przyjąć i zająć się gośćmi, że straciła kondycję wystawową i podczas naszych zmagań na ringu,
 odpoczywała w ( na chwilkę spokojnym i opuszczonym) domku. Telefonicznie dzieliliśmy tę chwilę z Garettem (Monsunen) i Mozartem (Madraskiem).Przy okazji z dumą dodam, iż nasze pociechy odniosły do tej pory kilka wystawowych sukcesów:

Mamba- złoty medal i tytuł: Zwyciężca Młodzieży na Wystawie Międzynarodowej w Szczecinie.Srebrny medal, ocenę doskonałą na Wystawie Krajowej w Olsztynie.
Garrett (Monsun)-złoty medal i tytuł: Zwycięzca Młodzieży na Wystawie Krajowej w Kaliszu.
Gabi (Megi)-złoty medal i tytuł: Zwycięzca Młodzieży na Wystawie Krajowej w Olsztynie.
Mr.Boston-złoty medal i tytuł Zwycięzca Młodzieży na Wystawie Krajowej w Olsztynie.

09.06.2009

Tydzień temu Mamba i Mr. Boston przystąpiły do konkursu psich piękności na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Słupsku.Mamba otrzymała tytuł Najpiękniejszego Psa w Rasie ! (BOB) Bostonek był w gorszej kondycji wystawowej, nie chciał pokazać ząbków, co niestety uniemożliwiło ocenę psa. Jednak opis ma również wspaniały:)  Bardzo się cieszymy i gratulujemy tak wielkiego sukcesu:)


MAMBA

MAMBA


MR.BOSTONW miniony weekend wraz z Gosią, właścicielką Memphisa, brałyśmy udział w warsztatach porozumiewania się ze zwierzętami,prowadzonymi przez Kirsten Helming. Spotkanie z Kirsten pozostawia wspaniałe poczucie możliwości doskonalenia intuicjii potwierdza  nierozerwalną więź łączącą nas z naturą i zwierzętami. Warsztaty organizowała Agnieszka Nojszewska, która prowadziAkademię Porozumiewania się ze Zwierzętami w Warszawie.Polecam wszystkim, chcącym doskonalić swoje relacje z  psami i nie tylko;)

01.05-04.05.2009
Długi weekend był pełen wrażeń! Pierwsza w życiu wystawa dużych szwajcarów z przydomkiem Caveat Actor. Pojechałam na tę wystawę sama, bez Koki, aby móc skupić się tylko na jej dzieciach. Memphis, Garrett (Monsun) i Mr. Boston, Mamba i Gabi (Megi), zostały zakwalifikowane do klasy szczeniąt. Gdyby wystawa w Dobrym Mieście odbyła się dwa dni później, mogłyby wystąpić już jako młodzież. Z całej piątki nie dojechała Mamba. Dla niej była to podwójna inicjacja; wkroczyła w dojrzałość płciową a jak wiadomo cieczka wyklucza życie towarzyskie.  Tak więc, kiedy nasze szczenięce pociechy  wyszły na ring, sędzia zdziwiony ich wielkością, zapytał czy na pewno nie pomyliły klasy?
 Nasze "maluszki ' przerosły już niejednego dorosłego szwajcara.  Prezentowały się wspaniale, chociaż nie bez drobnych kłopocików z posłuszeństwem;) Dodatkowo rozczulał mnie widok przygotowanych, jako niespodzianka dla mnie, specjalnie na tę okazję, komplet koszulek i bandamek z nazwą naszej hodowli.,w których wystąpiła cała  nasza grupa, wyróżniając się od pozostałych wystawców.

wystawa Dobre Miasto'09

Wszystkie wystawiane szczenięta otrzymały wspaniały opis i oceny wybitnie obiecujących:) 

Garrett, indywidualista, zdecydował, że po eleganckim pokazaniu ząbków i kilku okrążeniech po ringu nie przystąpi do oceny. Uciekał od sędziego Kota gdzie pieprz rośnie, na co sędzia z pobłażliwością stwierdził, że gdyby była to jednak klasa młodzieży, napisałby w ocenie,że PIES boi się KOTA;) Z racji braku możliwości dokładnego obejrzenia psa, Garrett dostał ocenę "tylko" : obiecujący;)  Zaraz po wystawie wyruszyliśmy do czekającej w domu dumnej mamy Koki, aby uczcić spotkanie. Przybyli tu także zaproszeni goście, współwystawcy. 

Mieliśmy też drugi ważny powód do świętowania; nasz przyjaciel,  Iterchampion Argos Koneser, zdobył drugie miejsce w kategorii Zwycięzca Grupy II ! 

Uczciliśmy to godnie, prawdziwym francuskim szampanem! :)

 

05.03.2009

Jesteśmy po dwóch wystawach Koki, jednej Międzynarodowej w Rzeszowie i drugiej Krajowej Wystawie Walentynkowej
w Bydgoszczy.Na obu Koka otrzymała cwc i tym samym zasłużyła na dorosły championat! Nie bez znaczenia zapewne było kibicowanie jej dzieci i niektórych właścicieli naszych pociech;) Wspierali nas mentalnie, trzymali kciuki i łapki, za co serdecznie dziękujemy:) 
Mamy nadzieję wkrótce im się zrewanżować, gdyż już niebawem debiutują na ringach wystawowych.

14.01.2009

02 stycznia nasze „maluszki” ukończyły 5 miesięcy. Rosną na potęgę i prześcigają się w pochłanianiu wszystkiego, co choćby przypomina jedzenie;)
Boston podjadł sąsiadom z tarasu świąteczne śledzie, a Garrett robionego na szydełku aniołka i ….gumową rękawiczkę. Koka, jako już bardziej doświadczona, rozsmakowała się w cukierkach czekoladowych wraz z aluminiowymi papierkami. I tak nasza rodzinka szwajcarów obala teorię jakoby miałe one problemy z żołądkiem, trawią bowiem niemal wszystko. 
Tylko Mamba, delikatna panienka, nie posiada cech rodzeństwa. Swój pokarm spożywa z miną zniesmaczonego niejadka, któremu proponuje się tak nudne zajęcie zamiast zaprosić do zabawy.

Wczoraj mieliśmy okazję zaserwować sobie, razem z Megi (Gabi) i Memphisem, wspólny spacerek wokół naszego jeziorka. Próbowałam nawet zrobić sobie z nimi ładną, rodzinną fotkę, ale jak widać nie było łatwo...........;)

5_miesięcy