23.12.2010rMój ulubieniec Wolterek ma się dobrze, na dowód tego dostałam kilka zdjęć czteromiesięcznego chłopaka, to podoba mi się najbardziej;)
20.12.2010r.

Piękna, biała, obfita Pani Zima pozwala cieszyć się sobą ;) najbardziej dzieciom, którym zawsze niestrudzenie towarzyszą nasze szwajcary;

Boston ciągnąc sanki:Santtu, 12 grudnia, debiutował na ringu wystawowym w klasie baby, w Nowym Dworze Mazowieckim;Debiut był podwójny- także młodej handlerki: Santtu otrzymał doskonały opis, ocenę: wybitnie obiecujący i nominację do konkurencji finałowych :) Gratulujemy obojgu !!!!! :))

Swój debiut wystawowy nieco wcześniej, w wieku 3-miesięcy, miał Witkacy (Max) na wystawie w Chicago:teraz jest już troszkę większy;)Z systematycznych wieści od Kathy, właścicielki Maxa, wiem, że pies jest bardzo pojętny i podatny na szkolenie. Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że Kathy szkoli psy od niemal 30 lat;)

Nasza Wiennie z kolei od stycznia wybiera się na szkolenie P1 - trzymam kciuki za wytrwałość i systematyczność nauki :)

30.11.2010r.

Spadł pierwszy śnieg !  Ileż to radości dla naszych szwajcarów :)) Koka, Memphis, Janka i Walerka na spacerze:

Janka (0,5 roku) z Memphisem:Janka:Walerka (4 msc):
 17.11.2010r.
Przeżyliśmy chwile grozy wraz z opiekunkami Santtu (Woblera). Psiak zachorował na bebeszjozę. Na szczęście sytuacja jest już opanowana, Santtu po szybkiej reakcji  doświadczonych opiekunów i ingerencji weterynaryjnej, doszedł już do siebie i wygląda na to, że będzie zdrowy. Niestety jest coraz więcej przypadków tego typu, szczególnie na terenie Warszawy i okolic. Plaga zakażonych kleszczy sprawia, że stają się one odporne za dostępne środki mające chronić nasze psy:(  

Na zdjęciach poniżej Santtu, jeszcze przed chorobą:Odważny i ciekawski chłopak podejmuje próbę zapoznania się z nowymi kolegami:i się udało:)


12.11.2010r.
Za oknem siąpi i leje bez końca. Zarówno nam jak i psom najlepiej przy piecu;) Janeczka i Walerka  zamiast czytania książek wolą się zdrzemnąć;)

 

Walerkę obudzić może tylko brzdęknięcie miski:

09.11.2010r.
Mamy najnowsze wieści od opiekunów Wiennie. Dziewczynka już " siada, zostaje w siadzie, daje łapę, idzie przy nodze i jest bardzo inteligentna. "
Podobnie jak rodzeństwo rozpoczyna zajęcia w  psim przedszkolu . Na zdjęciach widać, że wygląda zdrowo i jest szczęśliwa dokazując ze swoim najlepszym towarzyszem zabaw:)Mamy też wieści od Bentleya, niestety mniej radosne,. Mały najprawdopodobniej się przeziębił, lub zaraził się od kolegów. Jest na lekach, mocno trzymam kciuki aby jak najszybciej wydobrzał. Życzymy duuuużo zdrówka !
Nasze 3,5-miesięczne szczenięta, ostatnio wyrównały wagę i czworo z nich waży 18,5 do 19,5 kg :) Pomimo różnych karm i rodzajów karmienia przybierają podobnie.

07.11.2010r.
Z pierwszych informacji uzyskanych od Opiekunów naszych szczeniąt wynika, że wszyscy są zadowoleni ze swoich podopiecznych, co niezwykle raduje;) Poza Walerką i Wasanem Bruno, które miały przeziębienie pęcherza (na szczęście sytuacja jest już opanowana), wszystkie cieszą dobrym zdrowiem. Maluszki są odżywiane gotowymi karmami Koebers i Royal Canin a także dietą BARF. Dobrze się rozwijają:) Walerka Witkacy i Bentley rozpoczęli edukację w psim przedszkolu. Co nie znaczy, że reszta rodzeństwa pozostaje wychowawczo zaniedbana;) Mamy także pierwsze fotografie szczeniąt w swoich nowych domkach !

Wasan Bruno:

Witkacy (w domu Max), przygotowywany do wystaw;)Wolter, na zdjęciu ze swoimi przesympatycznymi opiekunkami:

Winnie:Bentley:

W ulubionej pozycji szwajcarów;)Z ulubioną zabawką:I ze swoją kochającą i dumną Panią:Bardzo dziękuję wszystkim za informacje i zdjęcia psiaków ! :) 10.10.2010r.
Wczoraj, z nowymi opiekunkami i wspaniałym wesołym berneńczykiem o imieniu Anubis, wyjechał Wobler. Będzie mieszkał w Warszawie po sąsiedzku z bratem Bentleyem;) Mam nadzieję, że spotkają się od czasu do czasu na wspólnych spacerkach w  Lesie Kabackim;)
Walerka czekając na swoją nową rodzinę, rozpoczęła edukację w psim przedszkolu. Teraz mogę poświęcić jej więcej uwagi i chciałabym,  aby sunia nauczyła się chodzenia na smyczy,poznała nowe towarzystwo i była traktowana równie wyjątkowo jak jej rodzeństwo. Co przyznam, przy większej ilości szczeniąt, było raczej niemożliwe ;)

06.10.2010r.
W minioną niedzielę, do swojego domku na Śląsku, wyjechał Wasan Bruno. W długiej, kilkugodzinnej podróży sprawował się podobno świetnie i, podobnie jak rodzeństwo, szybko zadomowił w nowym miejscu. Przed wyjazdem zrobiłam maluchom wspólne zdjęcia.

Tu w zabawie z Walerią:
Wobler z uwagą przyglądał się rodzeństwu:


Szczeniaki wiecznie coś mielą w pyszczkach, najsmaczniejsza jest trawka, gałązki i kora.
Waleria jest wyjątkowym smakoszem;)
Miłość i uwielbienie Janeczki do Koki rozkwita, zresztą z wzajemnością, Koka nie tylko matkuje młodszej suni, ale wspólnie z nią dyscyplinuje szczeniaki, bawi się i śpi na jednym posłaniu.01.10.2010r

Maluchy w tym tygodniu ukończyły dziesiąty tydzień życia, są gotowe do opuszczenia hodowli i wyruszenia w świat na wielką przygodę ;) W piątek 24.09, jako pierwszy wyjechał piesek, który skradł mi serce całkowicie, Wolter. Jak się okazało Wolter ma zdolności w kradzieży serc, ponieważ wyjechał zupełnie niespodziewanie z rodzinką, która wcześniej była przygotowana na  zabranie Woblerka. Czasami tak bywa, że to psy lepiej wiedzą, który z nich ma trafić do tej czy innej rodziny....... Wolter mieszka w Łodzi, ma wspaniałą rodzinę i koleżankę rasy westi, bardzo szybko się zadomowił.

Jako druga, w sobotę 25.09, do Gdańska wyjechała  Wiktoryna (w domu Stefa). To największa dominantka w miocie,  ustawiała rodzeństwo i  większą od siebie Janeczkę;) Rodzinka, która podjęła wyzwanie wychowania Stefy,  ma doświadczenie z charakternymi psiakami. Przy okazji to niesamowicie przymilna i łasa na pieszczoty  dziewczynka;)  Jestem pewna, że suni będzie tam dobrze i jej opiekunowie rozkochają się w jej osobowości.

W poniedziałek 27.09. do Warszawy wyjechał West Bentley. To piesek najdłużej wyczekiwany;) Mam informacje, że pokazał się z jak najlepszej strony, szybko uczy się siusiania na gazety i, podobnie jak brat, specjalizuje w kradzieży ludzkich serc;)

We środę 22.09. do Krakowa wyjechała Winnie. Wspaniale zniosła podróż i szybko zaaklimatyzowała się w swoim nowym domku. Teraz pomaga dokazywać czteroletniemu Michasiowi;)

We czwartek 30.09 zawiozłam na lotnisko Witkacego, który dopiero po 8-godzinach lotu i kilku godzinach odprawy, znalazł się w Chicago, skąd dzisiaj odbiorą go nowi właściciele. Najważniejsze, że doleciał szczęśliwie, jest cały i zdrowy, pod dobrą opieką.

Na swoją rodzinkę do najbliższej niedzieli czeka Wasan Bruno, a Walerka i Wobler są jeszcze niezarezerwowane, więc zostaną z nami pewnie troszkę dłużej.

26.09.2010r.

Memphis z powodzeniem przeszedł testy psychiczne, mamy trzeciego reproduktora! Gratulacje dla opiekunki Małgorzaty! ;)

15.09.2010r.

Wczoraj nasze aktualne szczenięta z miotu "W"skończyły 8-tygodni :)
8-tyg-W-Caveat-Actor


14.09.2010r

W minioną niedzielę odbyła się Klubowa Wystawa Szwajcarskich Psów Pasterskich. Sędziowała Pani Jana Stefancova ze Słowacji. To sędzia wysokiej klasy, znający się na rasie. Bardzo podobało mi się to, że każdemu psu poświęciła wiele uwagi. Każdy z wystawców i obserwujących mógł usłyszeć ocenę i jej uzasadnienie.  Nasze psy zdobyły jeden medał złoty, dwa srebrne i jeden brązowy. Garrett (Monsun) poza CWC, uzyskał tytuł Najlepszego Dorosłego Psa wRasie ! Niestety, nie zdążyliśmy na konkurecję na Najlepszą Grupę Hodowlaną. W przyszłym roku wyjedziemy nieco wcześniej ;)

Monsun Caveat Actor I-miejsce, ocena doskonała,cwc, medal złoty, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie ;Memphis Caveat Actor II miejsce, ocena doskonała, medal srebrny


Mamba Caveat Actor II miejsce, ocena doskonała, medal srebrny


Megi Caveat Actor, III miejsce, ocena bardzo dobra, medal brązowy.


suki, klasa otwarta, od lewej:Wanora Safi Balihara, Mamba Caveat Actor, Megi Caveat Actor


Sukcesy wystawowe to dla mnie nie jedyny powód do radości . Do naszej rodzinki dołączyła śliczna dziewczynka, ze wspaniałej czeskiej hodowli From Swiss Star :) Yankee, w domu Janeczka, ma 3,5 miesiąca, świetny charakter  i zapowiada się na piękną sunię wystawową. Wspaniale odnalazła się w naszym stadku. Szczególną sympatią obdarzyła Kokę;)
22.08.2010r

Najnowsze zdjęcia naszych aktualnych szczeniąt w zabawie z Shelbym, naszym rocznym cavalierkiem:

więcej zdjęć można zobaczyć w albumie:

W-Caveat_Actor


18.08.2010r.

W minioną niedzielę odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Sopocie.
Z olbrzymią przyjemnością przyjęliśmy wiadomość, że wystąpiły tam między innymi wspaniałymi szwajcarami
nasze: Mamba, która otrzymała ocenę bardzo dobrą  i Mr. Boston, który zdobył sredrny medal, ocenę doskonałą i Res. CACIB !
Gratulacje :) 

Boston ma już spełnione wszystkie kryteria, aby stać się reproduktorem, pozostały  tylko formalności w Oddziale ZKWP !

--------
Nasze maluszki z  miotu "W", ukończyły już 4 tygodnie. Z tej okazji po raz pierwszy wyszły na zieloną trawkę;)Spędziły tam całe popołudnie, pod czujnym okiem zaborczej mamuni ;)


10.08.2010r
Nasze szczeniaki ukończyły 3-tygodnie. Rozwijają się wzorcowo. Koka zajmuje się dziećmi z dużym oddaniem.Próbują swoich sił stając na nóżkach i w kilkuminutowych zabawach z rodzeństwem i mamą.
Od czasu do czasu słychać zadziorne szczeknięcie ;)Do zarezerwowanie pozostały już tylko 3-pieski. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny.

02.08.2010r.Dzisiaj nasz miot: "M" kończy 2-lata , a maluszki z miotu: "W"-2-tygodnie !21.07.2010r.
W naszej hodowli przyszły na świat wyczekiwane z niecierpliwością małe duże szwajcarki!
Poród był długi, pierwsza dziewczynka urodziła się o godz 20.07 w poniedziałek,a ostatni chłopiec dzisiaj, we środę, nad ranem.
Wszystkie narodzone szczenięta są zdrowe i piękne.
Mamy 3-dziewczynki i 5-chłopców.
Koka jest w bardzo dobrej kondycji i niezwykle dzielnie zniosła tak wyczerpujący poród.
Tak jak ostatnio jest bardzo opiekuńcza i z czułością zajmuje się dziećmi.

18.07.2010r.

Na krajowej Wystawie Psów Rasowych w Gdyni, nasz Mr. Boston
otrzymał złoty medal, ocenę doskonałą,CWC, tytuł Zwycięzcy i BOB !
Gratulacje dla wystawców :)

05.07.2010r.
Wczoraj, 04.07- odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Olsztynie.
Wystąpiły na ringu trzy psiaki z naszej hodowli; Mr.Boston, Memphis, i Megi.
Wszystkie otrzymały w swojej klasie złoto, oceny doskonałe i cwc.
Memphis zdobył puchar i tytuł Zwycięzcy Rasy! Gratulacje!!!
Przy okazji mieliśmy przyjemność poznać nowe szwajcary, jest ich coraz więcej na ringach co cieszy, to przecież wspaniała rasa :)
Mr.Boston Caveat Actor:


Memphis Caveat Actor:


Tu w porównaniu z pozostałymi szwajcarami, na zdjęciu widać niestety  tylko
Memphisa (na pierwszym planie) i Aniona Kraina Mazurskich Szwajcarów:Megi Caveat Actor:
21.06.2010r.
W miniony weekend, wraz z Gosią,opiekunką Memphisa,  miałyśmy przyjemność spotkania z Marleyem. Do tej pory nie miałam o nim żadnych informacji, dlatego możliwość zobaczenia go i przekonania się, że jest szczęśliwy i zdrowy była dla mnie niezwykle ważna. Pes jest bardzo kochany przez swojego Pana, do tej pory nie było z nim problemów zdrowotnych, ma świetną, silną psychikę i jest bardzo przyjacielski do ludzi ;) Jak widać na naszych pamiątkowych zdjęciach, jest też pięknym ,wzorcowym szwajcarem :15.05.2010r.
----
Badanie USG potwierdziło ciążę mnogą u Koki !!! :-)
----

09.05.2010r

Boston ma już przebadane wszystkie stawy w kierunku dysplazji z wynikami wykluczającymi chorobę :)
HD-A, ED-0, OCD-0.
Gratuluję i jak zwykle bardzo dziękuję odpowiedzialnym opiekunom za zrobienie badań ;)

30.05.2010r.
Mamy powód do radości z powodu Bostonka, który dzisiaj na Krajowej WystawiePsów Rasowych w Ustce otrzymał swoje pierwsze cwc,
tytuł Zwycięzcy i BOB.
Zdjęcie z dumną Olwią, opiekunką Bostonka:I jego Pańciem prezentującym psa na ringu;


Gratulujemy!!!!


26.05.2010r.
Tydzień temu, 16-17.maja, nasza Koka miała "romantyczne" spotkanie z Harleyem. Wszystko przebiegło prawidłowo...
Teraz z niecierpliwością oczekujemy na ile było owocne;)
Ciąża może być potwierdzona USG dopiero po około 30 dniach od krycia.
Jeśli okaże się, że nasza Koka znowu będzie mamą, maluszki powinny pojawić się na świecie około 20-lipca !10.05.2010r.
Wczoraj odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Dobrym Mieście.
Wzięły w niej udział między innymi nasze: Mamba, Memphis i Monsun (Garrett).
Wszystkie w swojej klasie zdobyły złote medale i cwc (certyfikaty na championa).
W tym samym czasie Mr. Boston zmagał się z zaliczeniem testów psychicznych, uzyskał doskonałe wyniki !
Gratuluję wszystkim naszym psiakom i ich wspaniałym opiekunom ! :)

Memphis Caveat Actor - złoty medal, CWC, BOB !


Monsun Caveat Actor - złoty medal, CWC


Mamba Caveat Actor - złoty medal, CWC


Wystawa, jak zawsze, była dla nas okazją do sympatycznego spotkania;)
Psy się wyhasały. Garrett spróbował sił w ciągnięciu wózka.
Jego reakcja na tego rodzaju pracę potwierdziła, iż  psiaki te najlepiej czują się w roli do której zostały stworzone.
26.04.2010r.
Tydzień temu,17-18.04.odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Berlinie.
Z przyjemnością towarzyszyłam opiekunom Mamby, Monsuna, Memphisa i zaprzyjaźnionej Brave Beauty z hodowli Koneser.
Wszystkie nasze psiaki otrzymały oceny doskonałe i wspaniały opis sędziego.
Wróciliśmy z jednym srebrnym i dwoma brązowymi medalami, a przyznam, że konkurencja była ogromna.
Mnie dopadł silny stres, ale nasze psiaki spisały się doskonale;) Najlepszy w rasie, według sędziego, był:

 Gran Vencedor Centurion


Osobom wybierającym się do Berlina z psami, możemy polecić hotel  Hoppegarten niedaleko Berlina.
Bardzo miła i przyjazna psom obsługa, blisko parku, gdzie można wyjść  na spacer, czysto, sympatycznie i przyjemnie;)


Przy okazji miałam przyjemność zobaczyć  przyszłego ojca  tegorocznego miotu naszej Koki, Harleya From Swiss Star von den Wonneproppen:


Harley zajął pierwsze miejsce w klasie pośredniej (tuż przed naszym Monsunem). Poza świetną budową, mocną kością,
 zauroczył mnie swoim wspaniałym, zrównoważonym charakterem.
 
Więcej zdjęć z wystawy w Berlinie można zobaczyć tutaj:
wystawa-Berlin-2010

29.03.2010r.
Memphis na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach otrzymał ocenę doskonałą, złoty medal i swoje drugie cwc.
Sędzia, pomimo braku ogłady wystawowej naszego psa, dostrzegł walory rozbrykanego Memka;)
Przy okazji poznaliśmy nowe psiaki i ich przesympatycznych właścicieli.

24.03.2010r.

Wczoraj do przebadanego rodzeństwa dołączyła Mamba. Wyniki badań to: HD-A, ED-0, OCD-0 !
Fantastyczna wiadomość. Jestem niezwykle wdzięczna właścicielom piesków, za wykazanie się odpowiedzialnością
 i poddanie swoich pociech badaniom wykraczającym poza wymogi ZKWP.
Takie informacje są szczególne cenne dla mnie ,jako hodowcy, i wszystkich którym na sercu leży dobro rasy.

15.03.2010r.

Nasza suczka dspp Koka (Calipso Mumuru), została przebadana w kierunku chorób genetycznych oczu ,
z certfikatem wystawionym przez dr. Marcina Lwa z Polikliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego.

Koka ma oczy wolne od wszelkich chorób genetycznych !!  

certyfikat można obejrzeć tu

Nic tak nie cieszy jak doskonałe wyniki badań ;))

05.03.2010r.

Memphis został przebadany pod kątem dysplazji stawów biodrowych i łokciowych, a także osteorochondrozy, z wynikami:
HD-A, ED-0, OCD-0
Wszystkie stawy super zdrowe !!!!!! Bardzo się cieszę;)

01.03.2010r.

Garrett (Monsun) uzyskał tytuł Championa Championów ! Na Wystawie Championów w Lesznie.
Otrzymał wspaniały opis, ocenę doskonałą, złoto i cwc.
Gratuluję, duma nas rozpiera :)
W tej chwili, jako niespełna dwulatek może już zostać wpisany na listę reproduktorów.
Oj jak ten czas leci.........;)

15.02.2010r.

Na Wystawie Walentynkowej w Bydgoszczy,  bracia: Memphis (w klasie pośredniej) i Monsun (w klasie otwartej),
otrzymali złoty medal, ocenę doskonałą i cwc :)
Monsun(Garrett), który zakończył Młodzieżowy Championat Polski we wrześniu w spektakularnym stylu wygrywając
 Klubową Wystawę w Warszawie,
 zaliczył już testy psychiczne, ma prześwietlone stawy z wynikami: HD-B, ED-0 i OCD-0.
Po kolejnej ocenie doskonałej może już zostać zakwalifikowany
jako reproduktor. Trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów!!
----
Nasza suka Calipso Mumuru (Koka) została już umówiona na randkę ze wspaniałym psem ze zdrowej niemieckiej linii.
Osoby zainteresowane informacją na ten temat ,proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny.
Szczeniąt, po udanym spotkaniu, będziemy mogli oczekiwać na przełomie lipca i sierpnia 2010r.

22.01.2010r.

Wczoraj wieczorem odszedł Leoś.......;(05.01.2010r.
Mamy nowe zdjęcia i wieści od opiekunów Bona, rottweilera. To już potężny chłopak!
Na szczęście rozwija się dobrze, jest zdrowy i szczęśliwy. Zapraszam do albumu ze zdjęciami:
BONO CAVEAT ACTOR