2018.html


20.12.2012r.29.10.2012r.

Z
apraszam do obejrzenia prezentowanej przeze mnie krótkiej charakterystyki rasy DSPP. Zdjęcia zostały wykonane w naszej hodowli, realizacją zajął się Maciej Pruszyński, animacją Bartosz Troczyński, którym serdecznie za to dziękuję !16.10.2012r.
Muszę przyznać, że ten rok nie należy do najszczęśliwszych w naszej hodowli. Wszystkie nasze plany hodowlane kończą się fiaskiem. Ani Walerka ani Megi nie zaszły w ciążę.
Jest mi strasznie przykro, szczególnie, że na nienarodzone maluszki czekają już nowe wspaniałe domy i ...zapewne rozczarowane rodziny....:(
Mam nadzieję, że kolejne krycia będą bardziej owocne.


06.10.2012r.
 Nasze dziewczynki Janeczka i Gina, na Krajowej Wystawie Psów w Kępicach zdobyły złote medale, oceny doskonałe i cwc :)
Otrzymałam zdjęcia i informacje od opiekunów Wolteka, który wyrósł na "pięknego, pełnego wigoru psa" ;)


 


10.09.2012r.
Wczoraj odbyła się XIX Klubowa Wystawa Molosów i Szwajcarskich Ras Pasterskich. Była to kolejna okazja do spotkania się z miłośnikami rasy, dobrymi znajomymi i podziwiania nowych pokoleń szwajcarów na ringu. Swój debiut wystawowy miała między innymi  URUNDI Refugium Polonica, przemiła suczka, która jeszcze jest do kupienia w hodowli.

Urundi

Z naszej rodzinki debiutował, dzień wcześniej na Wystawie Krajowej a wczoraj Klubowej, Prodo Caveat Actor. Na pierwszej wystawie zdobył ocenę doskonałą i Zwycięstwo Młodzieży, na drugiej ocenę doskonałą i srebrny medal. Przyznam, że z przyjemnością przyglądałam się Prodo na ringu, jest elegancki i jeśli  nieco nabierze masy, ma szansę na wspaniałe lokaty na kolejnych wystawach. Prodo na ringu konkurował między innymi z potężnym Agnarem, niestety nie docenionym przez polską sędzinę. Wszyscy żałujemy, że Klub Molosów nie wykazał się w kwestii zaproszenia niezależnego sędziego lepiej znającego się na naszej ukochanej rasie.
Na zdjęciu Prodo w środku i Agnarr po prawej:W klasie otwartej wystąpił nasz Wobler Caveat Actor (Santtu) w konkurencji z tegorocznym Zwycięzcą Świata, któremu tytuł musi niezwykle ciążyć, gdyż z jakiegoś powodu nadal konkuruje wyłącznie w klasie otwartej ;) Wobler uzyskał ocenę doskonałą i dość dziwny opis. Pokazał swoją klasę dużego szwajcara pojawiając się na wystawie z wózkiem, w którym miała zaszczyt zasiąść nasza Gina:Santtu był niezwykle cierpliwy i zdyscyplinowanyZ pańcią Jolą


W klasie otwartej suk wystąpiła Janeczka. Wyglądała pięknie, współpracowało mi się z nią na ringu z dużą lekkością, miała dobry dzień i nastrój. Niestety sędzina nie podzielała naszego entuzjazmu ... ;) Janka zajęła 3-miejsce i otrzymała swoją pierwszą w życiu ocenę "tylko" bardzo dobrą. Dziwi szczególnie, że argumenty były mocno zaskajujące: Janka ma samczy wygląd....hi,hi, hi, ....czego to człowiek może się jeszcze nauczyć po tylu latach studiowania rasy ;)


Mieliśmy jednak swoje powody do świętowania. Nasza Gina- DEBBIE Cool Dog Star- wśród licznej konkurencji buldogów angielskich została doceniona przez sędzinę z Rosji. Zajęła drugie miejsce w konkurencji sześciu suk w klasie otwartej ! Było to dla nas dużym zaskoczeniem, gdyż nie znamy się na rasie na tyle, aby móc samemu dostrzec jej walory i mankamenty. Wygląda na to , że czeka nas kolejne wyzwanie; zaprzyjaźnienia się z wzorcem i przedstawicielami nowej rasy. Obawiam się, że potraktuję to trochę po macoszemu, jednak nie powinnam się tak przejmować: Gina to pies mojego męża ;)Ginkę prezentowała przemiła pasjonatka psów 15-letnia Ada. Jak widać uczyniła to z dużym wdziękiem i sukcesem:Kilka dni temu otrzymałam długo oczekiwane zdjęcia Pasjii Caveat Actor. Z Izą, jej panią co prawda mam systematyczny kontakt , ale zdjęcia dają namiastkę uczestniczyczenia w dorastaniu tak szybko zmieniąjącego się psiaka. Podobno waży już 48 kg i uwielbia pływać ! To druga po Megi znana mi pływająca szwajcareczka :)

 Pasja z kochaną Pańcią:

My planujemy badanie USG Megi i Walerci w najbliższą środę. Już pojutrze przekonamy się czy będziemy mieli szczeniaczki !
We czwartek wyruszamy do Gdyni na artroskopię z Amonkiem, oby wszystko poszło dobrze......Trzymajcie kciuki.

01.09.2012r.

Nasz 9-miesięczny Amon, pies sprowadzony z Niemiec, od kilku miesięcy kuleje na przednią łapkę. Początkowo lekarze diagnozowali naciągnięcie wiązadeł, później stan zapalny mięśnia bicepsowego i kiedy środki zaradcze na stwierdzone dolegliwości nie pomagały, na drugim i trzecim zdjęciu RTG, doszukano się przyczyny; to - osteochondroza.


Próbujemy namówić go do leczniczej terapii pływaniem w jeziorze, ale to przecież szwajcar....bezskutecznie.;)

Amon

---------------
W sierpniu została przebadana w kierunku HD, ED i OCD z wpisem do rodowodu, nasza Walercia. Na szczęście wyniki badania wypadły wspaniale, sunia jest całkiem zdrowa, pomimo przykrych zaniedbań sprzed roku (przypomnę, że Walerka została odebrana opiekunom za zaniedbania w odżywianiu), Walerka wyrosła na zdrową i piękną suczkę. W lipcu brała udział wraz ze swoim miotowym bratem Woblerem (Santtu) w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Olsztynie. Oboje w swoich klasach otrzymali złoto i CWC.
Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Sopocie Walerka zdobyła kolejne CWC i swój pierwszy certyfikat na Interchampiona:CACIB ! Krótko po tym wspaniałym sukcesie wyruszyliśmy z Walercią i Megi na krycie do Czech. Za tydzień badanie USG, mam nadzieję, potwierdzi ciążę którejś z suczek, a może nawet obu ? Byłoby wspaniele. Chociaż to duże wyzwanie, mieć na raz dwa mioty, jesteśmy bardzo podekscytowani taką perspektywą ;) Nie bez znaczenia jest fakt, że do opieki nad matkami i szczeniętami jesteśmy już dwie; Gosia i ja, każda w swoim domu, więc wiele się nie zmieni w życiu rodzinnym naszej kuchni.;)

U naszych czeskich przyjaciół Ivany i Jana, mogliśmy nacieszyć się szczeniętami i nabrać apetytu na własne. Były tam takie piękne małe Giny !

Poprzytulałam, wycałowałam a teraz czekam na własne małe szwajcarki :)

----------------
W lipcu swój duży championat AKC w USA zakończył brat Walerki - Witkacy Caveat Actor "Max". Jestem pod nieustającym wrażeniem Alyssy, nastolatki pokazującej swojego psa na wystawach:

Witkacy_Caveat_Actor_Gr_Ch

Moje wielkie gratulacje!!! :) Max opisywany jest przez Kathy, hodowczynię z USA, jako elegancki pies o wspaniałym charakterze. Wielką radość sprawia mi, kiedy właściciele psiaków są szczęśliwi i usatysfakcjonowani ich posiadaniem.

Na początku lipca zawitał do nas mieszkający w Danii Pablo Picasso Caveat Actor. Wraz z opiekunami Moniką i Markiem, postanowili poodwiedzać swoje rodziny. Ku mojej wielkiej radości nie dyskryminowano rodziny Pabla w tych zamiarach:) Porozmawialiśmy o psiakach i nie tylko a Pablo miał rzadką okazję pobawić się z innymi szwajcarami.

Pablo Picasso Caveat Actor

Pablo Picasso Caveat Actor

Pablo Picasso Caveat Actor


13.06.2012r.
Ponad dwa miesiące....ależ się zadziało! ;)

Mamy w szeregach naszej hodowli nowego reproduktora, w maju wpis do rodowodu otrzymał Santtu - Wobler Caveat Actor. Więcej o jego badaniach i wynikach wystaw na podstronie Santtu
Wielkie gratulacje dla Joli, szczególnie za poddanie potencjalnego przyszłego taty tak licznym badaniom oraz za wspaniałe sukcesy wystawowe :)

Santtu - Wobler Caveat Actor:


West Bentley z pasją trenuje agility, jest zdrowy i ma się bardzo dobrze:

Czekamy na więcej zdjęć wysportowanego chłopaka!


Otrzymałam także aktualne fotki szczęśliwego leniwca Wasana Bruno;)

Dziekuję za zdjęcia, wspaniałe chłopaki :)

Siostra Walerka na wystawach w Dobrym Mieście i Ustce zdobyła 2xcwc, ocenę doskonałą i 1xBOB. Walercia jest w doskonałej kondycji. Gratuluję Gosi, która wystawiała Walercię.
Niestety nie udało nam się zrobić zdjęć dobrej jakości na wystawach.

Wśród przedstawicieli miotu "P" pisali do nas opiekunowie dzielnej Zojki - Punam, która coraz bardziej zyskuje kondycję po operacji. Do końca okresu rekonwalescencji pozostał jeszcze miesiąc, ale Zojka już wygląda na szczęśliwą i rozhasaną;)

Jednak większość czasu Zojka musi spędzać jeszcze odpoczynku.......Jesteśmy cały czas myślami z nią i jej wspaniałymi opiekunami.

Pablo Picasso podróżnik przysłał nam zdjęcia z pobytu w Austrii:
 W kwietniu  maju i czerwcu mięliśmy wysyp okazji do świętowania urodzin. Po pierwsze mój syn ukończył 18-lat ! :)
A z nim świętowały jego ulubienica Ginger, która ukończyła swój pierwszy rok życia 20-maja, wcześniej, 24-kwietnia Gina, a 28 maja moja Janeczka miała już 2-urodziny. Trzy dni temu, 10 czerwca nasza kochana Koka ukończyła 6 lat! W między czasie ja świętowałam swoje urodzinki...nie powiem które;))

Janeczka aktualnie gości u naszych przyjaciół Magdy, Bartka i Garreta (Monsun Caveat Actor) w Kaliszu. Zdecydowaliśmy się powierzyć ją pod opiekę dr. Ciszewskiego, który mam nadzieję, sprawi cud i doczekamy się szczeniąt po tej suni. Liczymy na dzieci Janeczki i Santtu (Woblera Caveat Actor) w sierpniu. Trzymajcie kciuki!

Na zdjęciu para , miejmy nadzieję, przyszłych rodziców :


03.04.2012r.
Zewnętrzna aura nie sprzyja klimatowi tych wspaniałych świąt, jednak z całego serca życzę :...i  dużo uciechy z mokrego poniedziałku !  Osobiście uwielbiam tę tradycję:)

Szczególne serdeczności dla dzielnej Zojki (Punam C.A.) i jej opiekunów. Zoja miała we czwartek 29 kwietnia artroskopię stawów barkowych, pod opieką czułej pańci, która na tę okoliczność wzięła urlop w pracy, wraca do zdrowia.

W minioną niedzielę na Krajowej Wystawie w Legionowie, Santtu (Wobler C.A.) zdobył swoje pierwsze cwc ! Otrzymał wspaniały opis sędziego i wygrał w klasie pośredniej. Przy tej okazji Santtu spełnił wszystkie wymogi (i dużo więcej) ZKWP, aby zostać psem reproduktorem !!! Myślę, że przede wszystkim wyniki badań Santtu, ale także oceny na wystawach psów, czynią go wyjątkowo cennym przyszłym tatą. Gratulacje!! :)

Otrzymałam piękne zdjęcia od opiekunów West Bentleya. Jest radosnym i także imponującym szwajcarem:

West Bentley Caveat Actor

Wspaniały duet. Szwajcary wręcz kochają psie towarzystwo :

Bentley

Mozart (Madras C.A.) już na dobre zaprzyjaźnił się kumplem w swoim nowym domku. Mam kolejne zdjęcia od jego opiekunów.
Kolejny rozbrajający duecik :i uśmiechnięty pysior :  kalendarzowy portret:Dziękuję za wspaniałe zdjęcia.

Nasz Amon ukończył 4 miesiące, waży 24 kg, rozwija się doskonale i jest przeuroczym pupilem całej rodziny.

na zdjęciu z całym stadkiem:
23.03.2012r.
I mamy wiosnę ! :) U nas dużo się zadziało...... Zacznę od dobrych wieści, zrobiliśmy Gabi (Megi Caveat Actor) prześwietlenie stawów w kierunku dysplazji, podobnie jak rodzeństwo z miotu, wszystkie stawy ma zdrowiutkie: HD-A, ED-0, OCD-0 :).  Santtu (Wobler Caveat Actor), otrzymał certyfikat badania oczu, ma zdrowe wolne od chorób genetycznych oczy, zdrowe przebadane serducho, oraz opis lekarza stomatologa dotyczący uzębienia, żuchwy, czaszki i zgryzu. Wielkie gratulacje i podziękowanie dla troskliwej opiekunki Joli. To niezwykle cenna wiedza, szczególnie dla osób zainteresowanych hodowlą rasy.
Nasze wszystkie psy domowe skorzystały z okazji badań w kierunku chorób dróg moczowych i nerek organizowanych bezpłatnie przez Uniwersytet Warmińsko Mazurski. Wszystkie wyniki są bez zarzutów !
10 marca odwiedził nas 5,5 miesięczny Poker Caveat Actor . Bardzo miło było mi spotkać się z  jego opiekunami i zobaczyć w jak wspaniałej kondycji jest ten radosny psiak. Poker z dużym entuzjazmem bawił się i biegał z naszym stadkiem. Pogoda nie sprzyjała fotografowaniu, no i bateria w aparacie fotograficznym, jak na złość, się rozładowała, ale udało mi się pstryknąć dwa zdjęcia Pokera z Walercią:)

Otrzymałam maila od opiekunów Prodo Caveat Actor, podobno jest: " piękny, zgrabny,bardzo sprawny i ruchliwy" :), szybko się uczy, szczególnie gdy motywują go smakołyki - prawdziwy szwajcar ! ;) Tu na zdjęciu w domku, szkoda, że tak nie wyraźne.....Mam także wieści o trzecim z braci, Pablo Picasso Caveat Actor. Rośnie jak na drożdżach, wszyscy trzej bracia ważą około 31-32 kg. Pablo przyspożył swoim opiekunom sporo strachu. Oto opis sytuacji:

"Ubiegly wtorek nie roznil sie niczym od poprzednich dni (taka sama ilosc karmy o tych samych porach, i tyle samo zabawy i spacerow (razem okolo 4-5 km).  W nocy z wtorku na srode okolo 12:00 obudzilo nas dziwne zachowanie Pabla: opętane lizanie chodnika/podlogi/sciany, wymiotowanie, i kolejne lizanie.  Nie wiedzielismy co się z nim dzieje, nie mozna bylo go uspokoic.  Wzięlismy go na podwórko a lizanie zamienilo sie w jedzenie niesamowitej ilosci trawy.  Przyznam sie że naprawde niepokoilo nas co sie działo z nim obserwując puchniecie żolądka, a najbardziej lewej strony.  Nie zastanawiając sie długo wsiedliśmy do samochodu i wykonaliśmy telefon do weterynarza, który mial dyzur.  (Baliśmy sie strasznie, że to skręt żolądka...totalna panika).  W drodze do lekarza Pablo zacząl sie normalnie zachowywac tak jakby wszytko mu przeszło.........  Zaczal bekac, puszczać gazy....zatrzymalismy auto, wzielismy go na zewnatrz, i tak jak nigdy nic załatwił się i jego brzuch w oczach zaczął się zmniejszać.  My oczywiscie totalna konsternacja i po konsultacji z lekarzem postanowilismy wrócic do domu.  Pablo zachowywal sie jak zdrowy pies, napil sie wody, i po krótkim czasie było słychac smaczne chrapanie...."

Niestety przypadek Pablo nie jest odosobniony wśród szwajcarów, szczególnie młodych. Lizanie podłogi i zjadanie wszystkiego co popadnie: trawy, liści, włókien dywanu. To zachowanie jest spowodowane dyskomfortem żołądka. W takich sytuacjach czasami pomagają srodki wywołujące wymioty, tak jak prosty roztwór nadtlenku wodoru ( około 3 łyżeczki podane najwyżej trzy razy nie częściej niż co 10 min. ).Trudno powiedzieć jaka jest przyczyna  tych zachowań.

Pablo na szcęście już ma się dobrze i oby t ak zostało :

i szykowny przed imprezą:Niestety posiadanie psów wiąże się często z lękiem o ich zdrowie, bezpieczeństwo, koniecznością podejmowania trudnych decyzji. Takie chwile przeżywali ostatnio opiekunowie Zojki (Punam Caveat Actor). U suni zdiagnozowano osteochondrozę.  Najważniejsze w takiej sytuacji jest aby chory psiak miał odpowiednio postawioną diagnozę i trafił do dobrego specjalisty. Tak też się stało, dzięki podpowiedzi Joli, Zojka trafiła do kliniki w Bohuminie, do dr.Novaka znanego polskim hodowcom z kompetencji, fachowości i uczciwości.http://www.abvet.cz/
W przyszłym tygodniu Zojka będzie miała robioną artroskopię. Trzymam kciuki za powodzenie oraz szybką i bezproblemową rekonwalescencję.

02.03.2012r.
Doczekaliśmy się marca ! Teraz wypatrujemy wiosny :)

W naszej hodowli wiele się wydarzyło. Aż nie wiem od czego zacząć...... Może od badań Santtu (Wobler Caveat Actor), który jako pierwszy z miotu "W" ma zrobione badania stawów z wpisem do rodowodu i wspaniałymi wynikami potwierdzającymi jego zdrowie:  HD-A, ED-0,OCD-0. Zapobiegliwa Pańcia zrobiła przy okazji psu prześwietlenia rzepek kolanowych, tam również wszystko ok :)    Bardzo się cieszę !! Przy okazji miałam sposobność zobaczyć Santtu po 7 miesiącach i muszę przyznać, że bardzo zmężniał ;) Podoba mi się także jego charakter i temperament.
Mam wieści od opiekunów Zojki (Punam Caveat Actor), że sunia miała dolegliwości związane z kontuzją łapy, przy okazji profilaktycznie prześwietlono jej stawy. Niestety sunia musi się oszczędzać, co nie jest łatwe przy jej temperamencie i potrzebach pęcherza. Trzymamy kciuki i łapki za szybki powrót do psów radośnie biegających po łąkach:)

Ten rok od początku pddawał pewną refleksję związaną z trudnymi decyzjami włascicieli psów. Zaczęło się od Gabi (Megi Caveat Actor), której opiekunowie musieli wyjechać za granicę. Zaproponowałam, aby sunia została u nas. W nowym domu skazana byłaby na życie w oczekiwaniu na późny powrót zmęczonego wielogodzinną pracą opiekuna. Nie miałaby możliwości wybiegania się i robienia wszystkiego tego, co szwajcary lubią najbardziej, zabawy z innymi psami, przestrzeni..... Obie z Gosią chętnie podjęłyśmy się opieki nad Gabi. Teraz jest szczęśliwym członkiem naszego psio-ludzkiego stada. Gdy tu przyjechała, miała sporą nadwagę, co znacznie utrudniało jej ruch. Teraz jest coraz zgrabniejszą panienka, lubiącą zabawy i przebywanie na świeżym powietrzu. Jest najpotężniejsza ze wszystkich naszych dziewczynek, a przy okazji  ma dobre serducho i niezwykle przyjacielskie i miłe usposobienie.


 W między czasie, o czym już pisałam wcześniej, wróciła czteromiesięczna Pasja, która szybciutko znalazła nowy, wspaniały dom i tym razem trafiła do osoby, której była przeznaczona. Jestem wdzięczna Izie, za tak wspaniałą opiekę nad Pasją, za bezgraniczną jej akceptację i miłość jaką otoczyła tę wspaniałą sunię. Ale jestem także pełna uznania dla Iwony, która po miesiącu życia ze szczeniakiem, podjęła tak trudną decyzję oddania go, aby pies miał szansę na nowy dom i możliwość bycia wychowywanym przez osobę, dla której nie stanowi tak poważnego wyzwania. Jestem pewna, że te doświadczenia wzbogaciły każdą z nas.

Kolejnym przykładem trudnej decyzji przekazania psa dla jego dobra, jest przypadek Mozarta (Madras Caveat Actor). Jego opiekun będąc w trudnej emocjonalnie sytuacji życiowej, która radykalnie zmieniła całe jego życie, postanowił nie narażać psa na konsekwencje z tym związane. Zwrócił się do mnie z prośbą pomocy w znalezieniu dla Mozarta miejsca, gdzie będzie mógł być szczęśliwszym psem. Życie powiązało przypadki rodzeństwa, gdyż osoby pytające o Pasję, gdy była ona już "zaklepana" przez Izę , okazały się wspaniałymi potencjalnymi opiekunami dla Mozarta. Znając dobrze upodobania tej rasy, chciałam aby Mozart trafił do domu, zamieszkałego przez czworonoga, najlepiej tej samej rasy. Tak się stało. Nowa rodzina zrobiła wspaniałe wrażenie zarówno na dotychczasowym opiekunie, któremu nie było łatwo rozstawać się z psem, jak i na Mozarcie. Od trzech dni Mozart mieszka w jednym domu z Rico, siedmiomiesięcznym szwajcarem. Jestem pewna, że będą razem szczęśliwi.

To pierwsze zdjęcia chłopaków przesłane przez nowych opiekunów:Życie pisze przeróżne scenariusze, nasza dojrzałość przejawia się między innymi w umiejętności mądrego kochania i odpowiedzialności za będące pod naszą opieką zwierzęta.
Za taką mądrą miłość  i zaufanie do mnie dziękuję wszystkim opiekunom psów z mojej hodowli.

16.02.2012r.

Nasze stadko, dwa tygodnie temu, powiększyło się o jednego wspaniałego szwajcara; Amona vom Bahnhofsstrassle. Amon urodził się 30 listopada, dzisiaj ma niespełna 13 tygodni, waży 16 kg i codziennie zachwyca swoimi cechami silnego i zrównoważonego charakteru. Zapowiada się na ładnego, mocnego dużego szwajcara. Niełatwo było znaleźć w Europie przedstawiciela rasy, po pięknych zdrowych przodkach, który nie jest spokrewniony z żadną z naszych panien. Wiążemy z nim duże nadzieje hodowlane ;)

Amon

Dziewczyny bez problemu przyjęły nowego mieszkańca:

Na zdjęciu Amon, Janka, Gina


Amon, Janka, Ginger


Z Janeczką (Yankee from Swiss Star)

Ginger (Sissi Zgornjesavska) ma już 9 miesięcy !


A po spacerku odpoczynek w komplecie:
Na zdjęciu Janka, Amon, Koka, Gina, Ginger.


22.01.2012r.

Pasja już w nowym domku ! Tym razem mała podróżniczka wywędrowała do Swarzędza koło Poznania. Mam nadzieję, że już na stałę ;)
Trzymam kciuki, aby obie z Pańcią dawały sobie wzajemnie dużo pięknych chwil i radości.
Przed wyjazdem zrobiłam zdjęcie Pasji elegancko "ubranej" w oczekiwaniu na przyjazd Izy:17.01.2012r.

Na Wystawie Psów Rasowych w Gdańsku debiutowała nasza Waleria Caveat Actor, prezentowała się bardzo ładnie, dobrze zniosła podróż i swoją pierwszą wystawę, szczególnie, że odbyła się ona w hali, gdzie jak wiadomo jest dość gwarno i tłoczno. Waleria w klasie pośredniej otrzymała ocenę doskonałą i złoty medal. Janeczka w klasie otwartej zdobyła ocenę doskonałą tytuł Zwycięzcy (Winner) i Zwycięzcy Rasy (BOB), złoty medal i puchar :)


W Gdańsku, przy okazji gościłyśmy u starszego brata Walerki Mr. Bostona. Trzeba przyznać, ze zachował się niezwykle uprzejmie ;)
Ten pies zachwyca mnie za każdym razem swoim charakterem, usposobieniem i masywną budową. A najbardziej przepiękną samczą głową !
Czyż nie jest piękny? :)

Mr.Boston Caveat Actor

Boston_glowa

-------------------------------

Mam informacje od nowych opiekunów naszych szczeniąt z miotu "P".

Pablo, który wyjechał jako ostatni, po licznych wojażach w Polsce i zaprezentowaniu się nowej rodzinie w kraju, dotarł do swojego nowego domku w Danii ze wspaniałymi, przesympatycznymi opiekunami Moniką i Mikem. Dzisiaj otrzymałam pierwsze zdjęcia ze spacerku:

Pablo Picasso Caveat Actor

Pablo Picasso Caveat Actor

Pansonia w nowym domku w Rosji jak widać także ma się dobrze. Zyje w rodzinie z dwojgiem małych dzieci i ciepłymi Pavłem i Eleną :

Pansonia Caveat Actor


 Zojka (Punam) jest pod opieką doświadczonej i mocno zaangażowanej w psi świat  pani Doroty. Przy doborowym towarzystwie dzieci i golden retrivera Granta wspaniale rozwija swój savoir vivre.

Punam Caveat Actor

Punam Caveat Actor

Punam Caveat Actor

Jest szczęśliwa to cieszy najbardziej :)

Prima zgrała się doskonale z psim stadem trzech towarzyszy. Trochę zdominowała stadko, ale właścicielka dobrze radzi sobie z całym towarzystwem. Już nie wyobraża sobie, aby nie było któregokolwiek z nich w tym składzie ;)

Prima

Pasja wyjechała w grudniu do nowych opiekunów, jednak był to pobyt warunkowy.  W tym tygodniu wraca do hodowli. Będziemy starali się znaleźć jej nowych opiekunów, mających doświadczenie w wychowaniu psów. Jeśli ktoś jest zainteresowany piękną, mocną, bardzo inteligentną suczką, nauczoną czystości i nie tylko ;) Proszę o kontakt telefoniczny.

Pasja Caveat Actor

Pasja

Czekam na obiecane zdjęcia Pokera, mieszkającego w Poznaniu i Prodo w Warszawie. Z rozmowy telefonicznej wiem, że chłopcy spisują się bardzo dobrze, już skradli serca swoich domowników i są w pełni zaaklimatyzowani i szczęśliwi.

A tak w ogóle to cieszę się, że zaczął się Nowy Rok !!!! I oby był lepszy od poprzedniego,........chociaż troszeczkę ;)