31.12.2015r.
Dzisiaj swoje pierwsze urodzinki obchodzi Krzysia, Xi Shu from Swiss Star. To będą najhuczniej obchodzone urodziny w naszym domu ! ;)


30.12.2015r.
Nieubłaganie mija kolejny rok. Czas jakoś przyspiesza z wiekiem;) Ponieważ nie byłam systematyczna w aktualizowaniu informacji, postanowiłam pokusić się o małe podsumowanie wydarzeń w hodowli. Przede wszystkim nasi podopieczni, oraz ich potomstwo, mają się dobrze. Szczenięta z ostatniego miotu "F" szczęśliwie i szybko trafiły do swoich domów. Poza małymi wypadkami; jak połknięcie kamienia oraz spotkanie nos w nos z dzikiem ( w obu przypadkach niezbędna była interwencja chirurgiczna) wszystkie rosną zdrowo i szczęśliwie. Florka, córka Sissi i Amona została z nami, aby kontynuować linię hodowli. Przybyła do nas nowa suczka Xi Shu, w domu zwana Krzysią, z szanowanej hodowli From Swiss Star, z Czech. Mamy więc 6 dużych szwajcarów ! :) Najstarsza Koka,w tym roku skończyła 9 lat i jest w świetnej kondycji. Mam nadzieję, że pomoże wychować kolejne mioty szczeniąt. Jest wspaniałą ciocią.
Szwajcary z przydomkiem Caveat Actor osiągnęły sporo sukcesów na wystawach psów rasowych; Witkacy w USA, Wobler w Austrii i Polsce,Sonny na Litwie i w Polsce, Sancho w Rosji, Shira, Sawa, Spoko i Prima w Polsce. Zadebiutowały także młodsze; Inka, Inti i Indra z ocenami doskonałymi :) Jestem dumna i szczęśliwa z ich sukcesów!

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim właścicielom za przesłanie informacji i zdjęć swoich pupili. Dzięki nim wiem, że psy są zadbane i pod dobrą opieką .

Życzę wszystkim spełnienia postanowień, jak najwięcej powodów do radości i dumy oraz wszechobecnej życzliwości
w Nowym 2016 Roku !!!I proszę pamiętajcie bawiąc się w Sylwestra, że zwierzęta najczęściej nie podzielają naszego entuzjazmu co do huku petard.


20.07.2015r.
Dzisiaj swoje 5 urodziny obchodzi miot -"W": Winnie, Waleria, Wiktoryna (Stefa), Wasan Bruno, Wolter, West Bentley, Wobler (Santtu), Witkacy (Max) - dzieci naszej Koki-Calipso Mumuru i Harleya von den Wonnepropen. Wszystkim pięcioroczniakom życzymy zdrowia i szczęścia. A ich opiekunom wiele radości z chwil spędzanych razem ze swoimi pupilami.


10.07.2015r.

Mamy w szeregach naszej hodowli psa terapeutę ! Sawa Caveat Actor i jej opiekunka zdały egzamin pierwszego stopnia i już oficjalnie mogą pracować w dogoterapii :)Zasłużony odpoczynek po ciężkich zmaganiach egzaminacyjnych :)


Za nami także Warmińsko-Mazurska Wystawa Psów Rasowych w Olsztynie. Na ringu wystąpiły między innymi :

Sonny Caveat Actor w klasie pośredniej (ocena doskonała)


, Spoko Caveat Actor w klasie otwartej (ocena bardzo dobra)


  Inka Caveat Actor w klasie szczeniąt (wybitnie obiecująca)


Amon von Bahnhofstrassle w klasie otwartej (ocena doskonała i cwc).Tym samym Amon zakończył dorosły Championat Polski :)Było okropnie gorąco!!!!! Staraliśmy się możliwie najwięcej czasu spędzić w klimatyzowanym samochodzie. Psy wycieńczone. Na stadionie brakowało zacienionych miejsc, a organizatorzy nie zatroszczyli się o parasole. To była katorga dla psów i ich właścicieli. Zastanawiam się, czy w okolicznościach tak niebezpiecznej dla zdrowia i życia psa pogody, nie powinno się przełożyć godzin rozpoczęcia wystawy na wieczór......

Kolejne dni dały nieco odetchnać. Nasze szczenięta w komfortowych warunkach hasają juz po całym niemal podwórku, szukając nowych wrażeń i wyzwań. Wczoraj zostały zaszczepione. Przed nami czipowanie i przegląd miotu. Wszystkie mają już swoje imiona :) Dziewczynki to: Flora (brązowa), Freya (błękitna), Fumi (różowa) i Fibi (granatowa). Chłopcy: Frey (czerwony), Freddie Mercury (fioletowy), Fred (żółty), Frans (zielony), Forseti (srebrny), Ferruccio (beżowy), Federico (pomarańczowy). Imiona w większości nadane przez właścicieli.
Na zdjęciu poniżej: Freddie Mercury i Flora Caveat Actor


Frans Caveat Actor- zostanie u nas aż do września zanim wyruszy do nowego domku w Finlandii :)


Fred Caveat Actor. Trudno było dokonać wyboru, do którego z czworga zainteresowanych pojedzie, wszystkie domy zapowiadały się wspaniale. jednak Fred zamieszka niedaleko nas, mam nadzieję na częste wizyty:)Więcej zdjęć na naszej stronie na facebooku.

22.06.2015r
Nasze szczenięta z miotu "F" ukończyły 4 tygodnie. Już zaczynają ujawniać swoje temperamenty. Coraz częściej uaktywniają się do zabawy. Są karmione 6 x dziennie. Mama przychodzi po każdym posiłku umyć i dopieścić swoje pociechy. Ważą średnio około 3 kg.10.06.2015r.

Pasmo urodzinowe nadal w toku :) Dzisiaj 9 lat kończy nasza weteranka Koka!03.06.2015r.
Otrzymałam wspaniałą wiadomość od opiekunki Sancho Caveat Actor. Pies ma już zrobione prześwietlenia stawów z wynikami: HD-A,ED-0,OCD-free. Tym samym dołączył do rodzeństwa Shiry Caveat Actor HD-A,ED-0,OCD-free i Sullyvana Caveat Actor HD-A,OCD-free!!!! Bardzo się cieszę i czekam na kolejne wyniki rodzeństwa :)
........................
Nasze maleństwa z miotu "F" mają już tydzień. Wszystkie podwoiły swoją wagę urodzeniową. Rozwijaja się wspaniale. Mama niezmiennie w dobrej kondycji :)31.05.2015r.
Miot "F" ładnie przybiera na wadze. Szczeniaczki jedzą wyłącznie mleko mamy. Ginger (Sissi) ma temperaturę w normie, jest w bardzo dobrej kondycji, ma apetyt i dobry humor.
Jest, jak zawsze, bardzo opiekuńczą mamą.
Tak się prezentują dziewczynki :A tak chłopcy:


Niestety, straciliśmy jednego pieska. Urodził się najmniejszy. Pomimo, że ssał mleko i przybierał na wadze w pewnym momencie jego serduszko stanęło. ...
..................

Dwa dni temu, dzień po swoich urodzinach, nasza Janusia przeszła operację usunięcia macicy. Miała ropomacicze. Prawdopodobnie było wynikiem jej zaburzeń hormonalnych. Janeczka pomimo leczenia, i naszych wielu zabiegów w tym kierunku, nie doczekała sie potomstwa. Zależało mi na tym bardzo, gdyż jest to wyjątkowo piękna suczka o cudnym usposobieniu i dobrym pochodzeniu. Niestety, nie każdemu dane jest mieć potomstwo...Systematycznie kontrolowałam jej stan zdrowia. Na szczęście szybka reakcja nie dopuściła do zatrucia organizmu. Janeczka teraz odpoczywa, jest pod moja stałą opieką i kontrolą lekarza weterynarii. Mam nadzieję, że wkrótce będzie hasać i wróci jej dobry nastrój.

28.05.2015r.
Maj to piękny miesiąc do narodzin. Dzisiaj swoje 5 urodzinki obchodzi nasza Janeczka (Yankee From Swiss Star)A wczoraj, świętowaliśmy przyjście na świat naszego miotu "F". Tym radośniej, że miot został zaplanowany wyłącznie przez rodziców: Sissi i Amona. My dowiedzieliśmy się o fakcie na końcu, gdy już nie było jak ukrywać.....;)Urodziły się 4 dziewczynki i aż 8 chłopców! Wszystkie są pod dobrą, troskliwą opieką mamy. Poród bez komplikacji. Mama ma się dobrze. Pokarmu wystarczy dla wszystkich ;)
Sissi i Amon mają już potomstwo, miot "S", urodzony w 2013 roku. Mam nadzieję, że ich nowonarodzone dzieci będa, tak jak starsze rodzeństwo, zdrowe, zrównoważone i piękne!

Sissi Zgornjesavska i Amon von Bahnhofstrassle:20.05.2015r.

Dzisiaj swoje 4 urodziny obchodzi nasza wyjątkowa Ginger (Sissi Zgornjesavska).
Szykuję jej niespodzianki, chociaż przyznam, że w niespodziankach nikt nie przebije samej jubilatki ...;) 
14.05.2015r.

Sawa Caveat Actor 1,5 roku, otrzymała wysoką ocenę 96 punktów predyspozycji na psa terapeutę. Jest już po pierwszym stopniu szkolenia. Gratuluję opiekunce dobrych relacji z psem i chęci uczestniczenia w zajęciach, które mogą wydobyć efektywność Sawy, a w przyszłości zaprocentować także w terapii. Trzymam kciuki za wytrwałość i dalszy rozwój !

Super duet: Sawa z opiekunką :)


08.05.2015r.

1 maja, na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Dobrym Mieście, na ringu pojawiły się aż 4 psiaki z naszej hodowli. Prima Caveat Actor otrzymała 1 lok. z klasie otwartej, ocenę doskonałą, złoty medal, CWC, Najlepsza Dorosła Suka (Best Bitch) i Zwycięzca Płci przeciwnej (Best of Opposite Sex). Shira Caveat Actor zajęła 2 lok., srebrny medal, ocenę doskonałą. Spoko Caveat Actor w klasie pośredniej lok.2, ocena bardzo dobra. Inka Caveat Actor w klasie młodszych szczeniąt, wybitnie obiecująca, lok.1 , Najlepsze Młodsze Szczenię (Best Minor Puppy). Jesteśmy dumni i szczęśliwi ! :)

Prima Panna Caveat Actor


Prima i Shira Caveat Actor
 Spoko Caveat Actor


I najmłodsza 6-miesięczna Inka Caveat Actor