31.12.2016r.
Ostatni dzień roku, już po raz drugi, jest podwójną okazją do świętowania. Nasza Krzysia - Xi Shu from Swiss Star, obchodziła swoje 2 urodziny. To był dość spokojny jak na tę okazję dzień, ale Krzysia otrzymała swoją dawkę czułości i okazała szczęście najpiekniej jak potrafi. Uwielbiam ją za tę olbrzymią radośc jaką emanuje na co dzień. Chociaż do zdjęć pozuje z powagą ;)
;)14.12.2016r.

Już niedługo święta. Z tej okazji życzę Wszystkim, aby spędzili je tak jak lubią, bez pośpiechu, niepotrzebnego stresu, presji prezentów i przygotowania posiłków więcej niż jesteśmy w stanie zjeść. Przytulajmy się i cieszmy tym co mamy, nie zapominając o wspaniałym towarzystwie naszych najukochańszych czworonogów.28.11.2016r.

Za oknem pierwszy śnieg a w psich sercach gorąco ! Nasza Krzysia ( Xi Shu from Swiss Star ) i Amon randkują :)
Czekamy na owoce tej randki pod koniec stycznia przyszłego roku.

Na zdjęciu Amon i Krzysia:

Xi Shu from Swiss Star& Amon von Bahnhofstrassle

Kilka dni temu wróciliśmy z Czech. Nasza Ginger ( Sissi Zgornjesavska) miała zaplanowane (już dwa lata temu) spotkanie z Hamletem av Prinzenhof.
To młody champion Węgier z linii norwesko-czeskiej. Pierwszy raz widziałam go gdy miał 4 miesiące. Zauroczył mnie zachowaniem i wyglądem. Hamlet ma mocną kość i piękną głowę, a to, w moim odczuciu,  poza dobrym zdrowiem i psychiką, najważniejsze atuty szwajcara. Na zdjęciu Ginger i młody Hamlet :Poza tymi ekscytującymi informacjami nasze psy cieszą się normalnym, szczęśliwym psim życiem, zdrowiem i śniegiem :)

Ginger / Sissi Zgornjesavska

Sissi Zgornjesavska

Od lewej: Janeczka, Amon, Krzysia i podgryzająca jej łapę Florka a za płotem nasz uroczy sąsiad Memphis :)Koka / Calipso Mumuru 10,5 roku.Flora Caveat Actor 18m.14.11.2016r.

Za nami dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w Kielcach. Xi Shu from Swiss Star w kl.otwartej zajęła lokatę I i II z ocenami doskonałymi, wspaniałym opisem zgodnych sędziów i CWC ! :) 03.11.2016r.

Drugie urodziny miotu "I" ! :)Wszystkim wspaniałym dzieciom Sissi życzymy szczęścia, zdrowia i nieprzerwanej miłości opiekunów :)

26.10.2016r.

Flora Caveat Actor, już oficjalnie, otrzymała tutył Młodzieżowego Championa Polski ! :)

FLORA Caveat Actor

Flora Junior Champion


24 października nasz miot S- obchodził 3 urodzinki !


Z tej okazji wszystkim życzę dużo zdrowia, szczęścia i uszczęśliwiania, dalszych sukcesów w dogoterapii, na wystawach psów i w towarzyszeniu swoim rodzinom w trudach i radościach życia. Moje kochane pieski bądźcie zdrowe i zyjcie długo !!! :)

Jeśli któryś z jakichś powodów tego nie przeczytał to uprasza się właścicieli o przekazanie życzeń ;)

11.09.2016r.

W mininą sobotę odbyła się najważniejsza w tym roku dla nas, XXIII Klubowa Wystawa Ras Szwajcarskich. Zorganizowana z rozmachem. Wielkie uznanie dla inicjatorów, sponsorów i organizatorów. Konkurencje "Dziecko i pies" oraz na "Najlepszą szwajcarską stylizację" dodatkowo dały poczucie, że spotykamy się, nie tylko aby konkurować ze sobą, ale przede wszystkim dobrze się bawić. W końcu pasja powinna łączyć :).
 Wspaniała atmosfera udzielała się chyba wszystkim. Sędzia Tibor Havelka ze Słowacji oceniał z dużą dokładnością, szacunkiem do psów i właścicieli. Przemiły sędzia.
Braliśmy udział niemal we wszystkich konkurencjach. Niestety z tej najbardziej widowiskowej, czyli na stylizację szwajcarską, zdjęcia nie wyszły. Wygrała bezkonkurencyjna, becząca owieczka.
Na zakończenie był poczęstunek tortem z wizerunkiem ras szwajcarskich.
Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu z pięcioma pięknymi pucharami, pamiątkowym talerzem z wizerunkiem szwajcarów, rozetami i tytułami: Najlepszej Suki Hodowlanej dla naszej kochanej Sissi, Najlepszego Reproduktora dla Amonka, Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu i Najlepszego Juniora dla najmłodszej Florki ! :)
Ponadto z naszej hodowli Fred Caveat Actor w klasie pośredniej i Shira Caveat Actor w klasie championów otrzymały złoto, oceny doskonałe i cwc!

Jestem bardzo wdzięczna Michałowi, opiekunowi Sonnego i Dzidce, opiekunce Freda za udział w konkurencjach hodowlanych.Najlepsza Suka Hodowlana-Sissi Zgornjesavska z pucharem i rozetką zdobytym dla niej przez dzieci :)
Od lewej: Sonny Caveat Actor i jego tata Amon von Bahnhofstrassle w klasie championów.
Amon zajął 2 lokatę, medal srebrny,otrzymał ocenę doskonałą.Flora Caveat Actor w klasie młodzieży zajęła 1 lok. otrzymała ocenę doskonałą, złoty medal, tytuły: Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu i Najlepszego Juniora. I 2 miejsce w konkurencji Najlepszego Juniora Ras Szwajcarskich. Dostała aż 3 piękne puchary ! :)

Fred jak zawsze prezentował się pięknie:Shira z tatą Amonem i swoją opiekunką :I pamiątka za udział w konkurencji na najlepszą szwajcarską stylizację:7.09.2016r.

To przez Facebooka!!! Zaniedbałam aktualizacje na tej stronie ;) A tutaj jakoś tak bardziej swojsko, wracam z sentymentem i ...obiecuję sobie poprawę :)
Bardzo dużo się zadziało. Od stycznia przybyło nam tytułów; 10 letnia Koka (Calipso Mumuru) zdobyła tytuł Championa Weteranów, 15-miesięczna Flora Caveat Actor wraz z bratem Fredem mają już za sobą starania o tytuł Młodzieżowego Championa Polski. Sawa Caveat Actor zakończyła dorosły Chamionat. Sancho na Światowej Wystawie Psów w Moskwie "World Dog Show 2016" w klasie otwartej zajął 1 miejsce w stawce 9 psów, CW,CAC, oraz 3 miejsce w rasie! :)

Sancho ma tytuły Ch. Rosji, Białoruci i RCF ChampionW Sopocie zdobyliśmy 3 miejsce w konkurencji: Najlepsza Grupa Hodowlana! :)

Koka została w końcu babcią, postarali się o to bracia Witkacy-Max i Wobler-Santtu.

Rodzeństwo Inka i Indra Caveat Actor mają prześwietlone stawy z wpisem do rodowodu HD-A, ED-0, OCD-free.!

 Xi Shu From Swiss Star - Krzysia ma już zaliczone testy psychiczne i także rtg z wpisem do rodowodu: HD-A, ED-0, OCD-free :). Krzysia wyrosła na piękną i bardzo wesołą panienkę. Niestety jej kontuzja nie pozwoliła nam uczestniczyć w wystawach. Mam nadzieję, że wkrótce wydobrzeje i wyruszymy razem w tę przygodę;)Sopot, Najlepsza Grupa Hodowlana 3 miejsce. Od lewej Ania z Brabuskiem-Indra Caveat Actor, Ja z Florką i Dzidka z Fredem.
Koka wspaniale odnalazła się po latach przerwy na ringu wystawowym. Przy okazji wystawy mieliśmy przyjemność spotkać się towarzysko; od lewej Etna Clark S Future wraz ze swoimi przemiłymi opiekunami, oraz rodzinnie: Sonny, Fred, Flora, Koka, Indra.


Fred zadebiutował w roli psa użytkowego. Pomimo młodego wieku był bardzo zrównoważony i pomocny.Wystawa Międzynarodowa w Białymstoku. Zdjęcie z panią sedziną Mariolą Agatą Semik. Flora otrzymała ocenę doskonałą, tytuły Zwycięzcy Młodzieży, Najlepszego Juniora i Zwycięzcy Płci Przeciwnej/BOS. Dzień wcześniej, na Wystawie Krajowej II grupy w klasie pośredniej u sędziny Ramune Kazlauskaite z Litwy, ocenę doskonałą, tytuły: Najlepszej Dorosłej Suki/ Best Bitch i Zwycięzcy Płci Przeciwnej/BOS oraz swoje pierwsze CWC :)Fred spisał się nie mniej. Z Białegostoku przywiózł 2 x CWC, BOB i res.CACIB

Wcześniejsza, XXI Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Gdyni. Sedzia Lidia Pastuszak.
SONNY Caveat Actor, kl.championów , 1miejsce, cwc, Zwycięzca Rasy-BOB.
INDRA Caveat Ator, kl.pośrednia, 2 miejsce, ocena doskonała.
INKA Caveat Actor, kl. posrednia, 2 miejsce, ocena doskonała.
Debiutujące w klasie młodzieży: FRED Caveat Actor, 1miejsce, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior- Best Junior FLORA Caveat Actor, 1 miejsce, Zwycięzca Młodzieży, Zwycięzca Płci Przeciwnej- BOS. 

Flora Caveat Actor 13m.

Flora_Caveat_Actor


Fred Caveat Actor 13m.


Inka Caveat Actor 19m.
Indra Caveat Actor 19m.


I Zwycięzca Rasy Sonny Caveat Actor 3 lataWśród debiutujących na wystawie jest także Frans Caveat Actor mieszkający w Finlandii. Frans na 2 wystawach otrzymał oceny doskonałe i Młodzieżowego Zwycięzcę Rasy.18.01.2016r.

Nowy Rok zaczął się dla nas szczęśliwie. 10 stycznia Na Karnawałowej Wystawie Psów Rasowych w Gdyni, oceniany przez sędziego Andrzeja Szutkiewicza, Sonny Caveat Actor
(synek naszej Sissi i Amona) uzyskał ocenę doskonałą, lok.1, CWC, Best Dog i BOB. Ukończył Championat Polski ! :) Sonny zdobył także 4 miejsce w kategorii Najlepszy Pies oddziału GdyniaTydzień później, 16 stycznia, nasza roczna Krzysia, XI SHU from Swiss Star, oceniana przez bardzo surowego sędziego pana Mirosławana Redlickiego, na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Brodnicy, zdobyła złoty medal, tytuły: Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie i Zwycięzca Rasy- BOB. Krzysia jako jedyna w rasie uzyskała ocenę doskonałą :)
Przyznam, że jechałam na tę wystawę bardzo podekscytowana obsadą sędziowską. To pierwsza wystawa Krzysi i byłam ciekawa opinii tego właśnie sędziego. Tym większa dla mnie radość !


---------------------------------------

Dzisiaj, z okazji pięknej pogody, zrobiłam swoim śnieżnym szwajcarom zdjęcia. To psy kochające zimową aurę, wręcz zajadały się śniegiem ;)

Od lewej: Amon, Koka, Janeczka, Krzysia:


Flora Caveat Actor (7 miesięcy)


Krzysia (XI SHU from Swiss Star)


Ginger (Sissi Zgornjesavska) 


Amon i uciekające dziewczyny ;)