responsive site templates

Nieduży, przedwojenny domek usadowiony na skraju lasu, w pobliżu jeziora, tuż przy granicy miasta Olsztyn, zauroczył nas wiele lat temu.
To miejsce od zawsze przyciągało ludzi. Lubimy gości, szczególnie tych kochających zwierzęta. Mieszka z nami pięć przyjaznych psich dziewczynek rasy duży szwajcarski pies pasterski i jedna kotka o imieniu Helenka.
Od wiosny 2019 roku postanowiliśmy stworzyć przestrzeń i wygospodarować w naszym domu miejsce dla każdego, kto zechce poznać bliżej nasze psy, ich naturę i skorzystać z energii radości jaką emanują w relacjach z człowiekiem.
Dodatkowym źródłem dobroczynnej energii jest bliskość lasu. Drzewa leczą, wystarczy umiejętnie i z wdzięcznością skorzystać z ich mocy.
Moje psy uwielbiają być głaskane, lubią bliskość człowieka i sprawiają im ogromną radość spacery na łonie natury.

Animaloterapia - zwierzęta mają uspokajający wpływ na ludzi, kontakt z nimi przyczynia się do poprawy zdrowia, psychicznego i fizycznego.
Dla każdego człowieka kontakt ze zwierzętami jest bardzo ważny, w szczególności dla osób chorych i niepełnosprawnych. Psy można dotykać, głaskać, przytulać co wyzwala hormon szczęścia. Przyjmują nas takich, jacy jesteśmy, nie oceniają, co wzmacnia samoakceptację.
Zwierzęta są często powodem śmiechu, zadowolenia i radości, a każdy wie, że „śmiech to zdrowie”. Powodują rozluźnienie, dostarczają wytchnienia, odpoczynku i oderwania się od myślenia o kłopotach i niepowodzeniach, redukują stres. 

Dendroterapia - Dobroczynne działania drzew Słowianie doceniali już od wieków. Współcześnie pozytywny wpływ drzew na samopoczucie i procesy zdrowotne potwierdziły badania naukowe. Drzewa emitują subtelną energię, która ma kojący wpływ na ludzki organizm – ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Drzewa działają kojąco na układ nerwowy i pozwalają się zrelaksować. W zależności od gatunku wzmacniają naszą siłę woli, dają energię do działania (akacja), wspomagają walkę z przeziębieniem i grypą (brzoza) oraz nałogami ( jarzębina), niwelują stress i wzmacniają (dąb).

Nie każdy miłośnik natury, z racji swojego trybu życia i warunków mieszkaniowych, ma możliwość obcować z nią na co dzień.
 

Dlatego zapraszamy do Gutkowa :)

Do dyspozycji gości udostępniamy 50 m.kw. domu, w tym odzielną łazienkę, dwa pokoje, jeden z kominkiem, drugi z aneksem kuchennym wyposażonym w płytę grzewczą wbudowaną w blat kuchenny, czajnik i lodówkę.
Mamy ogrodzony, bezpieczny teren wielkości 5000 m.kw. do zabaw na świeżym powietrzu. Nasi goście mogą skorzystać z 2 rowerów, badmintona i piłki siatkowej. A po aktywnie spędzonym czasie usiąść przy ognisku lub grillu.
Około 10 minut trwa spacer nad jezioro Redykajny, gdzie latem można zażyć kąpieli.

Jeśli jesteś bliżej zainteresowany wniknięciem w psią psychikę oraz naturę duchowych relacji z człowiekiem, lub interesuje cię w jaki sposób możesz czerpać z dobroczynnej energii drzew, oferuję swoją wiedzę na ten temat pozostając do dyspozycji w umówionym terminie podczas Twojego pobytu.


CENNIK

Pobyt z noclegiem:

1 osoba / doba - 110 zł
2 osoby / doba - 130 zł
3 osoby / doba - 180 zł
4 osoby / doba - 230 zł