web templates free download

Aktualności

2019 rok


24.04.2019

Wielkanocny poniedziałek był dla nas podwójnie radosny, Flora urodziła siedem cudownych, zdrowych i pięknych szczeniąt ! Mamy 6 chłopców
i 1 dziewczynkę.
Maleństwa ważą ponad 500 gr. każdy. Panienki "rodzynki" stają się ostatnio u nas standardem ;) Córeczka Flory najwyraźniej nadrabia masą - jest największa z miotu.
Mama i jej zaopiekowane, najedzone i umyte z czułością dzieci, mają się dobrze. Florka ma dużo pokarmu, co widać po pełnych brzuszkach i spokojnie śpiących pociechach.
Oboje rodzice, Flora Caveat Actor i Blue Marvel Our Champions, mogą być z siebie dumni. Dzieci zapowiadają się bardzo obiecująco 😊.


15.04.2019
W oczekiwaniu na dzieci Florki cieszymy się z sukcesów jej potomstwa z poprzedniego, pierwszego miotu.
DAPHNE uzyskała tytuł Młodzieżowego Championa Litwy! Gratuluję pięknie prezentowanej dziewczynce i jej wspaniałym, zaangażowanym opiekunom.
DANNY zdobył srebrny medal i ocenę doskonałą na wystawie Międzynarodowej w Szwecji. Oboje mają już także wykonane rtg stawów z wynikiem: DAPHNE HD-A i ED-0, DANNY HD-B i ED-0. To wspaniałe wieści, cieszę się bardzo ze zdrowia i sukcesów :)

Mobirise

14. 02. 2019 r.

Daphne Caveat Actor, już oficjalnie, uzyskała tytuł Młodzieżowego Championa Polski ! :) Gratuluję opiekunom i życzę dalszych sukcesów pięknej córeczce naszej Flory Caveat Actor.

Mobirise

26.01.2019 r.


Dwa lata temu, w odstępie 3 dni - 26 i 29 stycznia, przyszły na świat dzieci Ginger i Krzysi. W sumie było ich 14. Można śmiało powiedzieć, że to mleczni bracia i siostry, gdyż widząc nieudolność macierzyńską współtowarzyszki z sali porodowej Ginger, już po kilku dniach, postanowiła zaopiekować się wszystkimi nowonarodzonymi :)
Krzysia nie bardzo oponowała, miałam wrażenie, że nawet było jej to na łapę ;)

Dzisiaj swoje urodziny obchodzą Barry, Barbarella, Belle Anna, Bohun, Bave Skipper - Życzę pięknych urodzin ! 🌼🥰💐🎂

Za trzy dni będą świętować Amber, Amira, Asteria, Aaron Paco, Addar Bruno, Agapit, Amar, Aital Rod, Aspen 🌼🥰💐🎂

Wszystkim wspaniałym, dorosłym już szwajcarom z obu miotów, życzę niezmiennie kochających ludzi oraz dużo zdrowia !


Pochłonięta zmianami, pominęłam tak ważną kwestię, jaką jest podsumowanie minionego czasu. Ostatnie dwa lata były dla mnie nie lada wyzwaniem. W 2017 roku podjęłam się, po raz pierwszy i ostatni, odchowania aż 4 miotów szczeniąt. Było to dla mnie całkiem nowe doświadczenie.
Dwa mioty na raz, później, co także stanowiło nowość, miot na warunkach hodowlanych. Rodząca suczka, nie mieszka z nami, więc zarówno przygotowanie jej do tego przedsięwzięcia, jak i wprowadzenie w macierzyństwo, ze świadomoscią ogromnej odpowiedzialności za nie swojego psa, było niezwykle wyczerpujące.  Po drodze kilka interwencji weterynaryjnych u szczeniąt. Odchodziłam od zmysłów zamartwiając się ich zdrowiem, szczególnie tych maluszków, które już przeszły pod opiekę nowych właścicieli.

Jakby tego było mało, po 11 latach prowadzenia hodowli, po raz pierwszy spotkało mnie aż  tyle przykrości ze strony właścicieli psów. 
Ponieważ jednak nie przywykłam do roli ofiary, stawiłam czoło wszystkim atakom. Miałam ogromne wsparcie przyjaciół i prawnika, który także jest opiekunem pieska z mojej hodowli. Z pokorą przyznaję, że podstawowym błędem było lekcewarzenie własnej intuicji oraz naiwność, że wszyscy kupujący ode mnie psy, wyznają te same wartości co ja. Nauczyłam się, że każdy z nas może mieć zupełnie inne postrzeganie tego co etyczne. W konsekwencji żaden z tych ataków nie przyniósł agresorom oczekiwanych rezultatów. Ja zaś doceniłam wartość prawa i sądu. 

Kolejny, 2018 rok, skonfrontował mnie z bolesną stratą. Odeszły aż dwa moje psy. Janeczka, która była mi najbliższa ze wszystkich. Rozdzierając me serce bólem, uwolniła od nagromadzonej tam wcześniej złości, oraz Amon, którego śmierć w bardzo symboliczny sposób zamanifestowała uporanie się ze starymi przekonaniami, to dość osobiste doświadczenie.

W końcu zmiany w życiu osobistym, zapieczętowały etap życiowych lekcji i koniec pewnej epoki.

Niezmiennie uważam, że wszystko co nas spotyka jest dla nas lekcją, a każdy napotkany człowiek, szczególnie ten wzbudzający silne emocje, naszym nauczycielem. Tak więc dziękuję. Bogatsza w wiedzę, moc i ufność, że prawda jest nie do pokonania, z radością w sercu wkraczam w nową erę :)

19.01.2019 r.

Strona w nowej odsłonie! Wreszcie idziemy z duchem nowoczesności, mam nadzieję, że sobie poradzę. Nie jest łatwo przenieść zawartość starej witryny, ale staram się jak mogę. Sukcesywnie postaram się uzupełniać archiwum. Jeśli zauważycie błędy, piszcie proszę, cenię sobie każdą uwagę.


Bardzo proszę wszystkich właścicieli szwajcarów z mojej hodowli o przesyłanie aktualnych zdjęć! Będę wdzięczna :)

Z Nowym Rokiem pojawił się także nowy pomysł stworzenia przestrzeni dla gości, którzy zechcą spędzić z nami nieco więcej czasu niż dotychczas. Zazwyczaj odwiedzały mnie osoby, które chciały zapoznać się z rasą lub hodowlą, aby podjąć rozważną decyzję związaną z nabyciem szczeniaka.

Od wiosny tego roku, będzie można wykupić u nas noclegi i wczasy. To doskonała okazja nie tylko dla zainteresowanych nabyciem szwajcara, ale dla wszystkich osób, rodzin, które zechcą pobyć z naturą, moimi psami i zgłębić wiedzę o magii energii jaką emanują :)


Już można rezerwować terminy!  Więcej o ofercie na stronie Agroturystyka w hodowli.


5.01.2019 r.
My odpoczywamy po intensywnym okresie świąteczno sylwestrowym a Gaja, córcia Krzysi, zadomawia się właśnie w nowej rodzinie.