how to create your own site

Aktualności

2019 rok

22.06.2019

Uwielbiam te chwile, kiedy nowi opiekunowie szczeniąt dzielą się ze mną radością z pierwszych chwil razem. Harpre całkiem nieoczekiwanie stał się członkiem rodziny, która od lat odwiedza mnie głównie, aby poobcować ze szczeniętami i otaczającą mnie naturą ( z efektem ubocznym w postaci alergii na ową naturę, niestety ;) ). Mają już dojrzałego, 10-cio letniego psa tej rasy w domu, i tym razem podjęto spontaniczną, chociaż według mnie długo dojrzewajacą decyzję, powiększenia rodziny <3


Harpre w domu ma na imię - Jazz, z racji zamiłowania swojej nowej mamy do tego gatunku muzyki. 

W przyszłości ma zostać psim terapeutą pracującym z dziećmi autystycznymi. To wspaniałe i szlachetne wyzwanie. Na razie okazał się bystrym uczniem i grzecznym młodszym towarzyszem dla dojrzałego Bregusia.
Trzymam kciuki i jestem całym sercem za realizacją planów. Ufam, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby zaprezentować także jego urodę na wystawach psów, Jazz ma wielki potencjał i wspaniałą przyszłość przed sobą ! 😀

22.06.2019 r.

16 czerwca na Krajowej Wystawie Psów Rasowych- Tampere FCI 2 & 9, zadebiutowała trzynastomiesięczna ESSI Caveat Actor. Debiut okazała się bardzo udany, nasza dziewczynka zdobyła złoty medal, ocenę doskonałą, certyfikat na championa CAC i BOS!  Gratuluję opiekunom! 

ESSI mieszka w Finladii od kwietnia br. Trafiła do niezwykłych ludzi, którzy miesiąc wcześniej odwiedzili naszą hodowlę aby poznać suczkę i warunki w jakich żyją nasze psy. Pokochali Essi od pierwszego wejrzenia. W swoim nowym domu nasza dziewczynka aktywnie się uczy, socjalizuje i trenuje prezencję ;) Chwile, gdy jej opiekunowie pracują poza domem Essi spędza w psim przedszkolu w towarzystwie czworonogów pod opieką trenerów.


********************

Mobirise

19.06.2019

Dziękuję kochany piesku za Twoją obecność, wytrwałość i lekcje, które od Ciebie otrzymałam.
Wiedziałam, byłam przygotowana, że ten dzień nadejdzie. Modliłam się, abyś nie cierpiała, abym nie musiała decydować o chwili Twojego przejścia.... tak się stało....... to nie ja musiałam zmierzyć się z tą trudną decyzją😔.
Dziękuję mojemu największemu przyjacielowi za pomoc i wsparcie.

Pozostaniesz w moim sercu na zawsze❤️ Powitaj starych przyjaciół po drugiej stronie, kiedyś znowu będziemy razem

Mobirise

10.06.2019

Wszystkie urodziny są wyjątkowe, ale w tym przypadku, świętujemy z poczuciem uznania dla wielkiej woli życia, wewnętrznej siły i radości z każdego wschodu i zachodu słońca.
Koka jest wyjątkowa, momentami powątpiewałam czy dotrwa do swoich 13 urodzin.
Są dni, kiedy z trudem wstaje na łapki, ale dzięki własnej woli i mojemu małemu wsparciu, potrafi zrobić kilka kroków.
A gdy upadnie, to po prostu, podziwia świat z niższej perspektywy.
Daje mi niekończącą się lekcję pokory.31.05.2019

Wypełnia mnie wdzięczność za krótkie noce, długie dni i optymalną pogodę!!! Szczeniaki dokazują, i najczęściej mogą to robić na dworze :)
Budzą mnie około 3:00 w nocy, wypuszczam na dwór na siusianie i mamine mleko. Florka zawsze w pogotowiu. Następna pobudka, o ile uda mi się w międzyczasie zdrzemnąć, jest około 5:00, wtedy czas na konkretny posiłek. Uwierzcie mi, że nie da się tego przegapić, maluchy tak przenikliwie wołają, że wstaję czy tego chcę czy nie. Na szczęście lubię poranki i ten moment gdy świta. Dla mnie to najpiękniejsza pora dnia :)
Gdy zaspokoją wszystkie swoje potrzeby zasypiają słodko aż do 8:00. Później już mogę spokojnie wyprosić je z domu, tam zawracają głowę mamie, babci i niestety staruszce Koce. Chociaż każda z nich doskonale sobie radzi z natrętami, wyznaczając granice i strofując gdy je przekroczą.
Dzieciaki co dzień uczą się czegoś nowego, a najlepszymi nauczycielami zawsze są dorosłe psy. Pokazują relacje oraz nowe tereny do eksploracji. Pokazują jak reagować na różne hałasy, innych ludzi i moje nawoływanie.
Uważam, że zarówno wśród zwierząt jak i ludzi najlepsza nauka to ta przez naśladownictwo.
Szczenięta mają już swoje imiona :)
Hasta - dziewczynka
Hachi - pomaranczowy
Hathor - zielony
Harpre - zołty
Hachakyum - niebieski
Hunold - brazowy
Herman - czerwony

22.05.2019

Moje najmłodsze pociechy od wczoraj doświadczają świata zewnętrznego, co najwyraźniej jest niezwykle emocjonujące, gdyż dają temu wyraz ciągłym gadaniem. Popiskują gdy trawka łaskocze w brzuszki, gdy mięta pachnie na posłaniu zbyt intensywnie ( to zabieg przeciw kleszczom ale i tak nie zrozumieją intencji ), gdy mama za daleko, gdy zablokowane wejście lub wyjście, gdy chce się jednocześnie spać i bawić.... Ćwiczą bez końca moją cierpliwość (a jestem miłośniczką ciszy i świętego spokoju). Staram się tulić i pocieszać, bo mamie Florce już wszystko dynda, dystansuje się w bezpiecznej odległości i uważa, że macierzyństwo polega wyłącznie na karmieniu i myciu ;)
Ale są i piękne chwile, na przykład gdy widzę jak pokonują pierwsze obawy i zaczynają coraz odważniej czerpać przyjemność z tego co nowe, lub gdy utulone się uspokoją i zasną zmęczone i pełne wrażeń :)

11.05.2019

Dzieciaki mają 2,5 tygodnia, potrafią robić łobuzerskie miny gdy tylko próbuję strzelić uroczą fotkę. Mruczą i gaworzą podczas relaksu. Brzuszyska mocno zaokrąglone, a mama coraz bardziej wyluzowana :)

1 maja 2019
Miot "E" obchodzi dzisiaj swoje pierwsze urodzinki!

Z tej okazji życzę wspaniałej trójce, mnóstwa powodów do merdania ogonem, przestrzeni i towarzystwa do beztroskich zabaw, pyszności w miskach i czułych ludzkich rąk do nieustającego głaskania i kochania.

Mobirise

24.04.2019

Wielkanocny poniedziałek był dla nas podwójnie radosny, Flora urodziła siedem cudownych, zdrowych i pięknych szczeniąt ! Mamy 6 chłopców
i 1 dziewczynkę.
Maleństwa ważą ponad 500 gr. każdy. Panienki "rodzynki" stają się ostatnio u nas standardem ;) Córeczka Flory najwyraźniej nadrabia masą - jest największa z miotu.
Mama i jej zaopiekowane, najedzone i umyte z czułością dzieci, mają się dobrze. Florka ma dużo pokarmu, co widać po pełnych brzuszkach i spokojnie śpiących pociechach.
Oboje rodzice, Flora Caveat Actor i Blue Marvel Our Champions, mogą być z siebie dumni. Dzieci zapowiadają się bardzo obiecująco 😊.


15.04.2019
W oczekiwaniu na dzieci Florki cieszymy się z sukcesów jej potomstwa z poprzedniego, pierwszego miotu.
DAPHNE uzyskała tytuł Młodzieżowego Championa Litwy! Gratuluję pięknie prezentowanej dziewczynce i jej wspaniałym, zaangażowanym opiekunom.
DANNY zdobył srebrny medal i ocenę doskonałą na wystawie Międzynarodowej w Szwecji. Oboje mają już także wykonane rtg stawów z wynikiem: DAPHNE HD-A i ED-0, DANNY HD-B i ED-0. To wspaniałe wieści, cieszę się bardzo ze zdrowia i sukcesów :)

Mobirise

14. 02. 2019 r.

Daphne Caveat Actor, już oficjalnie, uzyskała tytuł Młodzieżowego Championa Polski ! :) Gratuluję opiekunom i życzę dalszych sukcesów pięknej córeczce naszej Flory Caveat Actor.

Mobirise

26.01.2019 r.


Dwa lata temu, w odstępie 3 dni - 26 i 29 stycznia, przyszły na świat dzieci Ginger i Krzysi. W sumie było ich 14. Można śmiało powiedzieć, że to mleczni bracia i siostry, gdyż widząc nieudolność macierzyńską współtowarzyszki z sali porodowej Ginger, już po kilku dniach, postanowiła zaopiekować się wszystkimi nowonarodzonymi :)
Krzysia nie bardzo oponowała, miałam wrażenie, że nawet było jej to na łapę ;)

Dzisiaj swoje urodziny obchodzą Barry, Barbarella, Belle Anna, Bohun, Bave Skipper - Życzę pięknych urodzin ! 🌼🥰💐🎂

Za trzy dni będą świętować Amber, Amira, Asteria, Aaron Paco, Addar Bruno, Agapit, Amar, Aital Rod, Aspen 🌼🥰💐🎂

Wszystkim wspaniałym, dorosłym już szwajcarom z obu miotów, życzę niezmiennie kochających ludzi oraz dużo zdrowia !


Pochłonięta zmianami, pominęłam tak ważną kwestię, jaką jest podsumowanie minionego czasu. Ostatnie dwa lata były dla mnie nie lada wyzwaniem. W 2017 roku podjęłam się, po raz pierwszy i ostatni, odchowania aż 4 miotów szczeniąt. Było to dla mnie całkiem nowe doświadczenie.
Dwa mioty na raz, później, co także stanowiło nowość, miot na warunkach hodowlanych. Rodząca suczka, nie mieszka z nami, więc zarówno przygotowanie jej do tego przedsięwzięcia, jak i wprowadzenie w macierzyństwo, ze świadomoscią ogromnej odpowiedzialności za nie swojego psa, było niezwykle wyczerpujące.  Po drodze kilka interwencji weterynaryjnych u szczeniąt. Odchodziłam od zmysłów zamartwiając się ich zdrowiem, szczególnie tych maluszków, które już przeszły pod opiekę nowych właścicieli.

Jakby tego było mało, po 11 latach prowadzenia hodowli, po raz pierwszy spotkało mnie aż  tyle przykrości ze strony właścicieli psów. 
Ponieważ jednak nie przywykłam do roli ofiary, stawiłam czoło wszystkim atakom. Miałam ogromne wsparcie przyjaciół i prawnika, który także jest opiekunem pieska z mojej hodowli. Z pokorą przyznaję, że podstawowym błędem było lekcewarzenie własnej intuicji oraz naiwność, że wszyscy kupujący ode mnie psy, wyznają te same wartości co ja. Nauczyłam się, że każdy z nas może mieć zupełnie inne postrzeganie tego co etyczne. W konsekwencji żaden z tych ataków nie przyniósł agresorom oczekiwanych rezultatów. Ja zaś doceniłam wartość prawa i sądu. 

Kolejny, 2018 rok, skonfrontował mnie z bolesną stratą. Odeszły aż dwa moje psy. Janeczka, która była mi najbliższa ze wszystkich. Rozdzierając me serce bólem, uwolniła od nagromadzonej tam wcześniej złości, oraz Amon, którego śmierć w bardzo symboliczny sposób zamanifestowała uporanie się ze starymi przekonaniami, to dość osobiste doświadczenie.

W końcu zmiany w życiu osobistym, zapieczętowały etap życiowych lekcji i koniec pewnej epoki.

Niezmiennie uważam, że wszystko co nas spotyka jest dla nas lekcją, a każdy napotkany człowiek, szczególnie ten wzbudzający silne emocje, naszym nauczycielem. Tak więc dziękuję. Bogatsza w wiedzę, moc i ufność, że prawda jest nie do pokonania, z radością w sercu wkraczam w nową erę :)

19.01.2019 r.

Strona w nowej odsłonie! Wreszcie idziemy z duchem nowoczesności, mam nadzieję, że sobie poradzę. Nie jest łatwo przenieść zawartość starej witryny, ale staram się jak mogę. Sukcesywnie postaram się uzupełniać archiwum. Jeśli zauważycie błędy, piszcie proszę, cenię sobie każdą uwagę.


Bardzo proszę wszystkich właścicieli szwajcarów z mojej hodowli o przesyłanie aktualnych zdjęć! Będę wdzięczna :)

Z Nowym Rokiem pojawił się także nowy pomysł stworzenia przestrzeni dla gości, którzy zechcą spędzić z nami nieco więcej czasu niż dotychczas. Zazwyczaj odwiedzały mnie osoby, które chciały zapoznać się z rasą lub hodowlą, aby podjąć rozważną decyzję związaną z nabyciem szczeniaka.

Od wiosny tego roku, będzie można wykupić u nas noclegi i wczasy. To doskonała okazja nie tylko dla zainteresowanych nabyciem szwajcara, ale dla wszystkich osób, rodzin, które zechcą pobyć z naturą, moimi psami i zgłębić wiedzę o magii energii jaką emanują :)


Już można rezerwować terminy!  Więcej o ofercie na stronie Agroturystyka w hodowli.


5.01.2019 r.
My odpoczywamy po intensywnym okresie świąteczno sylwestrowym a Gaja, córcia Krzysi, zadomawia się właśnie w nowej rodzinie.