free simple web templates

SzczeniętaW tej chwili nie mam dostępnych szczeniąt.
Aktualnie szczenięta dspp dostępne są w hodowlach:

Jaćwinowy Gród w Suwałkach,
kontakt: Mariola Judzewicz, tel. 509-414-884,

oraz w hodowli Morenowe Siedlisko, w Olsztynie ( po sąsiedzku;) )
kontakt: Małgorzata Wojtal, tel. 501-533-304


Zachęcam tych, którzy planują przyjęcie nowego psa do swojej rodziny, aby rozważyli różnorodność ras, odwiedzili kilka hodowli, i nie ograniczali się do wyboru tej najbliższej. Na odpowiedniego psa czasami warto trochę poczekać.
Przyjęcie dużego szwajcara do rodziny jest zobowiązaniem na około 10-najbliższych lat! 

Szczenięta urodzone w naszej hodowli, od pierwszych godzin życia starannie pielęgnuję i obserwuję aż do dnia opuszczenia hodowli.  
Przez pierwsze trzy tygodnie, maluchy mają kontakt wyłącznie z matką i domownikami . 
W czwartym tygodniu stopniowo poznają nowych ludzi oraz członków psiego stada. W piątym, jeśli pogoda na to pozwala, teren wokół domu. Od tego momentu, każdego dnia, spotykają nowe wyzwania, zróżnicowane odgłosy, przeróżne powierzchnie, tunele, zabawki.  

Poświęcam wiele godzin każdego dnia, obserwując i stymulując każdego z nich.
 Po 7-tygodniu życia, podczas przeglądu miotu, szczenięta są oceniane pod kątem zdrowia, wyglądu i wzorca rasy, otrzymują metryczki uprawniające do wystawienia rodowodu w Oddziale ZKWP w docelowym miejscu zamieszkania.


Stosujemy "szczepienia wczesne", tak aby po opuszczeniu hodowli, szczeniaki jak najszybciej miały pełną ochronę przez chorobami. Ponieważ okres do 18-tygodnia życia jest niezwykle istotny dla własciwej socjalizacji i prawidłowego rozwoju społecznego psa, ważne aby nie musiał on na tym etapie być izolowany od świata zewnętrznego i bez ograniczeń mógł poznać wszystko, czego nie miał możliwości poznać podczas pobytu w hodowli, a z czym przyjdzie mu obcować w dorosłym życiu.


Uważam, że niezwykle ważne jest, aby dopasować szczeniaka z rodziną, dlatego zachęcam potencjalnych właścicieli szczeniąt, aby byli całkowicie szczerzy w przedstawieniu swoich oczekiwań wobec dorosłego szwajcara. Dokładam wszelkich starań, aby każde szczenię trafiło do rodziny/osoby do której potrzeb najlepiej pasuje.  
Ponieważ czuję się odpowiedzialna za każdą powołaną do życia istotkę, oczekuję od nabywców szczeniąt z mojej hodowli kontynuacji dbałości o ich zdrowie psychiczne i fizyczne, informowania mnie o wszelkich przebytych przez psa chorobach.
Informacje od państwa dadzą mi wiedzę na temat uwarunkowań genetycznych przekazywanych przez moje suki hodowlane , a także pewność, że szczenięta są szczęśliwe i zadbane w swoich nowych domach.